Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Zespół Teatralny Zwierciadło

Młodzieżowy Zespół Teatralny ”Zwierciadło” powstał w 1994 roku, jako zespół klasowy przy Szkole Podstawowej w Czerwonaku. Przez wiele lat był prowadzony przez Małgorzatę Matyjaszczyk i szybko przeniósł się do GOK „Sokół”. Od 2007 roku zespół prowadzi Anna Rozmianiec, w sezonach 2015/2016 oraz 2017/2018 Tomasz Rozmianiec

Grupa ta skierowana jest do młodzieży.
W programie zajęć praca nad warsztatem aktorskim:  dykcja i emisja głosu, realizacja etiud rozwijających wyobraźnię, kreatywność, wprowadzających zasady zachowania się na scenie. Celem nadrzędnym jest realizacja spektakli, poznanie zagadnień związanych z doborem i adaptacją tekstu, scenografią, kostiumami, światłem, muzyką, ruchem scenicznym, choreografią. „Artystyczną edukację” uzupełnia poznanie elementarnej wiedzy z zakresu historii teatru i dramatu a także zjawisk i tendencji we współczesnym teatrze.. W każdym wypadku spektakl jest efektem wspólnej pracy zespołu i instruktora. Zespół prezentuje się w naszej  oraz poza gminnych  placówkach kultury, oraz bierze udział w przeglądach teatralnych i festiwalach .

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od godziny 17:00 do 19:00
Grupa ta skierowana jest do młodzieży.

W nowym sezonie 2022/23 Gminny Ośrodek Kultury Sokół w Czerwonaku zaprasza młodzież w wieku od 14 roku życia na zajęcia performatywno-teatralne do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. W trakcie zajęć prócz kształcenia warsztatu aktorskiego: w tym interpretacji tekstu, dykcji, treningu ciała z elementami pantomimy i tańca, będziemy pracować nad projektami performatywnymi, podejmując kwestie ważne we współczesnym świecie i dla młodych ludzi. Z przygotowanymi krótkimi formami będziemy wychodzić również poza obszar teatru, grając na zewnątrz, zaskakując przechodniów i podejmując z nimi dialog artystyczny. Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek w godzinach od 17:00 do 19:00 i poprowadzą je instruktorzy i reżyserzy Anna i Tomasz Rozmianiec.

Koszt: cennik

Opłaty można dokonać przelewem, na nr konta: (PKO BP) 72 1020 4027 0000 1902 1369 0922, tytułem: nazwisko/rodzaj zajęć/filia/nr CKDR*jeśli dotyczy uczestnika

Honorujemy Czerwonacką Kartę Dużej Rodziny* (zniżka -50%)
Zapisy od 1 września 2022.
Pierwsze zajęcia: od 20 września 2022 wg podanych planów dni i godzin.

Zajęcia prowadzi Anna Rozmianiec – aktor, reżyser, instruktor teatralny. Z wykształcenia polonista, z zamiłowania językoznawca. Na stałe związana z nurtem teatru plastycznego, pantomimy i teatru tańca. Brała udział w warsztatach tańca współczesnego m.in. w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu czy w Krakowskim Teatrze Tańca oraz w warsztatach pantomimy we Wrocławskim Teatrze Pantomimy i Teatrze Formy. Współpracuje z takimi Instytucjami jak: Teatr Fuzja, Wałbrzyski Teatr Lalek, Estrada Poznańska, Teatr Strefa Ciszy, Teatr Tańca Koinspiracja oraz Teatr Animacji w Poznaniu, gdzie spektakl „Szewcy”, którego jest reżyserem brał udział m.in. w projekcie TEATR POLSKA oraz Konkursie Na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Liderka i współzałożycielka razem z Tomaszem Rozmiańcem autorskiego Teatru Fuzja.

Działania:

1. Doskonalenie warsztatu aktorskiego:
– plastyka ciała – elementy teatru pantomimy oraz teatru tańca,
– świadomość własnego ciała,
– kontakt improwizacja – zaufanie, otwartość na innych, brak barier, partnerowanie na scenie
– emisja, dykcja i impostacja głosu.

2. Tworzenie spektaklu w oparciu o:
– praktyczne zastosowanie studiowanych zagadnień w postaci scen i ćwiczeń tematycznych,
– pracę z rekwizytem i kostiumem,
– interpretację tekstu,
– improwizację kierowanej,
– autorskie scenariusze, tworzone w pracy zespołowej.

3. Udział w przeglądach i festiwalach teatralnych.

4. Prezentacja spektakli w GOK Sokół.

5. Udział w imprezach, akcjach i projektach organizowanych przez GOK Sokół oraz inne instytucje gminne.

6. Realizacja projektów.

ZREALIZOWANE SPEKTAKLE

„I Ty możesz piękną być”, premiera 25 marca 2011
Reżyseria: Anna Rozmianiec
Występują: Kinga Kwiatkowska, Paulina Marciniak, Dominika Jaskulska, Joanna Jaskulska, Ewelina Ledzion, Piotr Pasek oraz Norbert Schlaffke

”I Ty możesz piękną być” to pełen humoru, groteski i gry z publicznością spektakl pokazujący ułomności ludzkiego ciała, wskazujący, jak wiele istnieje sposobów, by móc siebie udoskonalać. Spektakl został zbudowany w oparciu o teatr plastyczny i teatr ruchu, wykorzystując przy tym zaskakujące i zabawne 
rozwiązania sceniczne i scenograficzne. Scenariusz powstał na podstawie fragmentów tekstów znalezionych na blogach, forach i stronach internetowych.
Teatr wystąpił m.in. w trakcie Wiosny Teatralnej Młodych w Poznaniu oraz na Poznańskim Festiwalu Teatralnym Marcinek 2011.

„K/M”, premiera: 21 marca 2014
na podstawie fragmentów „Białego Małżeństwa” Tadeusza Różewicza
Reżyseria: Anna Rozmianiec
Występują: BIANKA: Paulina Marciniak, Piotr Pasek, Łukasz Szmidt; PAULINA: Alicja Garczarek, Joanna Jaskulska, Dominika Jaskulska.
Tematyką spektaklu są problemy z płcią i tożsamością. To tematy absorbujące uwagę badaczy od zawsze. Bycie kobietą czy mężczyzną nie ogranicza się tylko i wyłącznie do cech anatomicznych, ale także kulturowych. Kobiety stają się bardziej męskie, mężczyźni niewieścieją. Wszelkie wyraziste granice między płciami zatracają się, cechy zewnętrzne upodobniają się do siebie.
Bohaterowie nie tylko poszukują płci, poszukują siebie w ogóle – odpowiedniego kształtu, wyrazu, relacji z ciałem, walczą z przypisanymi odgórnie rolami i cechami, walczą ze stereotypem płci.
Spektakl prezentowany m.in. w ramach Wiosny Teatralnej Młodych

„Pod-grzybek”, premiera marzec 2017
według tekstu Marty Guśniowskiej w reżyserii Anny Rozmianiec.
Czy zwierzątka po śmierci idą do nieba? A może gdzie indziej, do piekła?! Kto to wie?
„Pod-Grzybek” to sztuka śmieszna, momentami również komiczna; skrzy w niej humor słowa i sytuacji – ale jednocześnie to sztuka poważna, jako że traktująca o sprawach najważniejszych, sprawach ostatecznych: o miłości, przyjaźni i śmierci, o życiu i umieraniu.

„Matylda”, premiera marzec 2017,
Reżyseria Anna Rozmianiec, minimonodram w wykonaniu Emilii Łukaszkiewicz oparty na fragmencie książki Roal Dahl, czyli opowieści o zamiłowaniu do książek i przygód, a także kilku rozważań o rodzicach.

„Migracje”, premiera kwiecień 2018
Reżyseria Tomasz Rozmianiec. Spektakl w wykonaniu połączonych sił Teatrów Cyk oraz Zwierciadło.
Młodzi artyści zaprosili widzów na wyjątkową podróż z emigrantami. Podróż przez czas, historię, kontynenty i kulturę. Migranci – zawsze obcy, nigdy u siebie, wiecznie w drodze w poszukiwaniu nowego domu.

Harmonogram zajęć

Oświadczenie rodziców

Regulamin zajęć

Klauzula informacyjna

Procedura zachowania bezpieczeństwa

 
 

czerwiec, 2024

pon

wto

śro

czw

pią

sob

nie

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

19cze19:0020:00Spektakl finałowy – ROZTAŃCZENI

Newsletter

X