Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Mobilna Kultura – koncerty plenerowe

Gminny Ośrodek Kultury Sokół już po raz czwarty zaprasza na koncerty organizowane w ramach wydarzenia Mobilna Kultura czyli kameralne koncerty plenerowe.
Czekamy na Was w każdy czwartek lipca o godzinie 19:00 przy naszych filiach. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
✅ 4 lipca godzina 19:00 Klub Iskra w Promnicach koncert zespołu Opowiadaj Mi.
To projekt czterech artystów związanych z poznańskim środowiskiem muzycznym. Zdecydowali się wykonywać najatrakcyjniejsze, w swoim przekonaniu, piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy i Seweryna Krajewskiego w autorskich aranżacjach. Przefiltrowali te niezwykłe brzmienia z wyjątkową subtelnością, chcąc poruszać serca odbiorców.
✅ 11 lipca godzina 19.00 przy Klubie Kogucik w Potaszach koncert zespołu Happy Jazz Band.
To zespół jazzowy z Poznania, założony w 2015 roku. Składa się z 13 utalentowanych muzyków, absolwentów Poznańskiej Akademii Muzycznej, których pasją jest gra w stylu swing i old jazz, sięgając od utworów Luizy Armstronga po Franka Sinatrę, a także polskich kompozycji, w tym twórczości Andrzeja Zauchy.
W składzie zespołu znajdują się również wspaniali wokaliści Agnieszka Różańska – aktorka współpracująca z Teatrem Nowym oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Sebastian Stieler – wokalista, kontrabasista i producent muzyczny, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu, radosnemu usposobieniu dodają wyjątkowego klimatu każdemu występowi.
Oprawa dźwiękowa to efekt współpracy instrumentalistów, w tym sekcji saksofonowej, sekcji dętej blaszanej i sekcji rytmicznej – gdzie warto zwrócić uwagę na doświadczonych muzyków, takich jak pianista Wiesław Stieler, perkusista Marek Surdyk oraz basista Józef Matuszewski, którzy zdobyli w 2023 roku wyróżnienie na nowotomyskim Festiwalu Big-bandów. Happy Jazz Band koncertuje już od wielu lat na scenach wielkopolski promując dobrą energię swingu.
✅ 18 lipca godzina 19:00 Czerwonak os. Przylesie – Koncert TrombQuartet.
To kwartet puzonowy, w skład którego wchodzą następujący muzycy: Piotr Banyś, Wojciech Jeliński, Marek Kaczor oraz Tomasz Kaczor. Artyści to absolwenci Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie, na co dzień współpracujący z prestiżowymi instytucjami muzycznymi m.in. z Orchester Akademie der Berliner Philharmoniker, Filharmonią Poznańską im. T. Szeligowskiego, Teatrem Wielkim im. S. Moniuszki, a także Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
Warto podkreślić, że kwartet puzonowy TrombQuartet to oryginalny, jeden z nielicznych tego typu zespołów w Polsce, który istnieje od 2012 roku. Od tego czasu regularnie koncertuje oraz rozwija swój warsztat wykonawczy, doskonaląc niepowtarzalne brzmienie kwartetu puzonowego i poszerzając ciągle repertuar.
✅ 25 lipca godzina 19.00 Jutrzenka w Kicinie
5TH STRING VIOLIN – odkryjcie magię muzyki na żywo z 5th String Violin – projektem, który jest owocem muzycznej pasji Joanny Grutzmann-Łatki.
Joanna, wybitna skrzypaczka i absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, przeniesie Was w świat elektryzujących aranżacji i niezapomnianych melodii. Jej miłość do muzyki rozpoczęła się w dzieciństwie, a talent i ciężka praca zaowocowały licznymi nagrodami na prestiżowych konkursach muzycznych.
Towarzyszyć jej będzie wybitny gitarzysta bluesowy Karol Piotrowski, multiinstrumentalista i pedagog, który swoimi kompozycjami wprowadza słuchaczy w ciepły, klasyczny bluesowy nastrój.
Jego talent i doświadczenie zdobyte na największych polskich scenach i festiwalach dodają głębi każdej interpretacji.
Łukasz Wincenciak, wszechstronny perkusista, wzbogaca zespół o swoje bogate doświadczenie muzyczne zdobyte zarówno w kraju jak i za granicą. Jego udział w programie rozrywkowym Voice of Poland oraz współpraca z orkiestrami symfonicznymi świadczą o jego wszechstronności i umiejętności dostosowania się do różnorodnych stylów muzycznych.
Zespół zaprezentuje repertuar, który łączy polskie i międzynarodowe przeboje w unikalnych interpretacjach. Każdy utwór to opowieść pełna emocji, od wzruszających ballad po energetyczne rytmy do tańca. Dołączcie do nas na koncercie, gdzie talent spotyka się z kreatywnością, tworząc niepowtarzalne doświadczenie muzyczne.

Udostępnij

X