Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Kino po sąsiedzku

KINO PO SĄSIEDZKU

Jak co roku w sierpniu GOK Sokół wspólnie z TBS Czerwonak i Kinem Muza z Poznania zaprasza na Kino po Sąsiedzku. Seanse będą się rozpoczynać o godzinie 21:15, a odbędą się przed budynkiem Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. W przypadku deszczu seanse przenosimy do sali widowiskowej.

Wstęp wolny.

 

6 sierpnia Będzie lepiej reż. Olivier Nakache, Éric Toledano, Francja 2023, 120 min

Film portretuje świat, w którym chcąc coraz więcej, mamy coraz mniej. Twórcy przekonują jednak, że nigdy nie jest za późno, by zdobyć miłość, zyskać przyjaciół, zatroszczyć się o siebie nawzajem, a w życiowych porażkach dostrzec szansę na głęboką przemianę.

Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Cactus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo.

 

13 sierpnia Priscilla reż. Sofia Coppola, USA 2023, 110 min

Rok 1959. Rozpoczynająca wkrótce liceum Priscilla (Cailee Spaeny) podróżuje z rodziną do amerykańskiej bazy sił powietrznych w Niemczech Zachodnich, gdzie ojciec dostaje przeniesienie. 14-latka narzeka na nudę, dlatego gdy tylko zostaje zaproszona do domu Elvisa (Jacob Elordi), postanawia skorzystać i poznaje artystę. Będący w żałobie po stracie matki młody muzyk nalega na ponowne spotkanie, zaczynając regularnie spędzać z nią czas. Elvis jednak wyjeżdża i ją pozostawia. Stęskniona Priscilla jest cała w skowronkach, gdy niespodziewanie dzwoni, po czym zaprasza ją do swojej posiadłości Memphis. Kilkukrotnie, lecz rodzice dziewczyny nalegają, by ukończyła szkołę, będąc przeciwnymi jej związkowi…

 

20 sierpnia Miłość bez ostrzeżenia reż. Rebecca Miller, USA 2023, 102 min

Mieszkający w najbardziej inspirującym mieście świata kompozytor przechodzi kryzys – musi napisać operę, która zachwyci cały Nowy Jork. Sprawa nie jest prosta – zblazowana śmietanka towarzyska widziała już prawie wszystko. Za radą żony, która, choć prowadzi popularną klinikę terapeutyczną, sama zmaga się z nerwicą natręctw, postanawia poszukać natchnienia w najmniej oczekiwanym miejscu. Jego muzą okaże się seksoholiczka, kapitan statku rybackiego dryfującego wokół Manhattanu. Pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno – nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie.

 

27 sierpnia Przed północą reż. Richard Linklater, USA/Grecja 2013, 108 min

Po raz pierwszy spotkali się prawie dwadzieścia lat temu przed wschodem słońca w pociągu do Wiednia. Spędzili ze sobą noc, by rozstać się i znów na siebie trafić po dziewięciu latach przed zachodem słońca w Paryżu. Od tamtego lata minęło kolejnych dziewięć lat. Gdzie są teraz? Czy uczucie, które ich połączyło przetrwało do dziś?

Reżyser filmu Przed wschodem słońca i Przed zachodem słońca przedstawia ostatnią część trylogii okrzykniętej przez krytyków największym romansem współczesnego kina, w którym swoje życiowe role zagrali Julie Delpy i Ethan Hawke.

 

Udostępnij

X