Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Zespół teatralny Cyk

Grupa ta skierowana jest do młodzieży licealnej oraz studentów.
W programie zajęć praca nad warsztatem aktorskim:  dykcja i emisja głosu, realizacja etiud rozwijających wyobraźnię, kreatywność, wprowadzających zasady zachowania się na scenie. Celem nadrzędnym jest realizacja spektakli, poznanie zagadnień związanych z doborem i adaptacją tekstu, scenografią, kostiumami, światłem, muzyką, ruchem scenicznym, choreografią. „Artystyczną edukację” uzupełnia poznanie elementarnej wiedzy z zakresu historii teatru i dramatu a także zjawisk i tendencji we współczesnym teatrze.. W każdym wypadku spektakl jest efektem wspólnej pracy zespołu i instruktora. Zespół prezentuje się w naszej  oraz poza gminnych  placówkach kultury, oraz bierze udział w przeglądach teatralnych i festiwalach .

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od godziny 19:00 do 22:00
Grupa ta skierowana jest do młodzieży licealnej oraz studentów.

Koszt: cennik

Opłaty można dokonać przelewem, na nr konta: (PKO BP) 72 1020 4027 0000 1902 1369 0922, tytułem: nazwisko/rodzaj zajęć/filia/nr CKDR*jeśli dotyczy uczestnika

Honorujemy Czerwonacką Kartę Dużej Rodziny* (zniżka -50%)
Zapisy tradycyjnie startują 1 września – szczegóły dotyczące zajęć jak i sposobu zapisu na stronie www.gok-sokol.pl oraz na FB. Zajęcia w ramach poszczególnych pracowni rozpoczynają się od 16.09.22.
Sezon rozpoczynamy od 20 września 2022 wg podanych planów dni i godzin.
Po zapisach dla osób chętnych zostanie przeprowadzone przesłuchanie.

Zajęcia prowadzi Anna Rozmianiec – aktor, reżyser, instruktor teatralny. Z wykształcenia polonista, z zamiłowania językoznawca. Na stałe związana z nurtem teatru plastycznego, pantomimy i teatru tańca. Brała udział w warsztatach tańca współczesnego m.in. w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu czy w Krakowskim Teatrze Tańca oraz w warsztatach pantomimy we Wrocławskim Teatrze Pantomimy i Teatrze Formy. Współpracuje z takimi Instytucjami jak: Teatr Fuzja, Wałbrzyski Teatr Lalek, Estrada Poznańska, Teatr Strefa Ciszy, Teatr Tańca Koinspiracja oraz Teatr Animacji w Poznaniu, gdzie spektakl „Szewcy”, którego jest reżyserem brał udział m.in. w projekcie TEATR POLSKA oraz Konkursie Na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Liderka i współzałożycielka razem z Tomaszem Rozmiańcem autorskiego Teatru Fuzja.

Działania na sezon:

1. Doskonalenie warsztatu aktorskiego:
– plastyka ciała – elementy teatru pantomimy oraz teatru tańca,
– świadomość własnego ciała,
– kontakt improwizacja – zaufanie, otwartość na innych, brak barier, partnerowanie na scenie
– emisja, dykcja i impostacja głosu.

2. Tworzenie spektaklu w oparciu o:
– praktyczne zastosowanie studiowanych zagadnień w postaci scen i ćwiczeń tematycznych,
– pracę z rekwizytem i kostiumem,
– interpretację tekstu,
– improwizację kierowanej,
– autorskie scenariusze, tworzone w pracy zespołowej.
3. Udział w przeglądach i festiwalach teatralnych.
4. Prezentacja spektakli
5. Udział w imprezach, akcjach i projektach organizowanych przez GOK Sokół oraz inne instytucje gminne.
6. Realizacja projektów.

ZREALIZOWANE SPEKTAKLE

„Epopeja”, premiera 28 marca 2014
na podstawie tekstu Grzegorza Reszki
Reżyseria: Anna Rozmianiec
Występują: Jadwiga Minksztym, Zofia Wiśniewska, Zuzanna Jakubowicz, Adam Garczarek, Karol Loręcki, Artur Małecki, Jan Minksztym
„Epopeja” to zabawna historia o ekipie filmowej, która próbuje zrealizować, pomimo przeciwności, film historyczny. Na drodze reżysera w realizacji fimu staje producent, który jest przekaźnikiem kolejnych sugestii do zmian w scenariuszu: do projektu mieszają się po kolei różni ministrowie, sponsorzy, finansiści. Aktorzy i realizatorzy na planie filmowym znoszą dzielnie kolejne mniej lub bardziej absurdalne zmiany. A reżyser? Czy dotrwa i skończy film? 
Konwencja kabaretowa spektaklu powoduje, że i młodsi i starsi widzowie będą się świetnie bawić. 

„Mój niepokój ma przy sobie broń”, premiera marzec 2017
Na podstawie tekstu Mateusza Pakuły. Każdy z aktorów, stając się Guliwerem, odbywa swoją podróż po współczesności, komentując ją, parodiując, przeżywając, uczestnicząc w niej. Guliwer stara się odnaleźć Tu i Teraz, znaleźć odpowiedzi, nauczyć się dorosłości. Tekst „Mój niepokój ma przy sobie broń” idealnie wpisuje się w aktualną rzeczywistość te szeroką – światową i tę małą – którą każdy zna ze swojego podwórka. Współczesna forma wyrazu, mocne muzyczne brzmienie i wyrazista plastyka inscenizacji są mocnymi stronami przedstawienia, którego reżyserem jest Anna Rozmianiec. Charakterystyczne beatboxowe brzmienie stworzyli Jakub Woźniak oraz Karol Loręcki, a poetyką klarnetu zaczaruje Ignacy Żak. Wystąpią: Zuzanna Jakubowicz, Jadwiga Minksztym, Magdalena Przybylska, Zofia Wiśniewska, Adam Garczarek, Karol Loręcki, Artur Małecki, Jan Minksztym oraz Ignacy Żak.

„Migracje”, premiera kwiecień 2018
Reżyseria Tomasz Rozmianiec. Spektakl w wykonaniu połączonych sił Teatrów Cyk oraz Zwierciadło.

Młodzi artyści zaprosili widzów na wyjątkową podróż z emigrantami. Podróż przez czas, historię, kontynenty i kulturę. Migranci – zawsze obcy, nigdy u siebie, wiecznie w drodze w poszukiwaniu nowego domu.

Harmonogram zajęć

Oświadczenie rodziców

Regulamin zajęć

Klauzula informacyjna

Procedura zachowania bezpieczeństwa

 

maj, 2024

pon

wto

śro

czw

pią

sob

nie

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

24maj19:0025(maj 25)01:0024 maja IMPREZOWO. Dni Gminy Czerwonak 2024

Newsletter

X