wrzesień, 2019

21wrz19:0020:00Spektakl „Argentyna” oraz warsztaty tanga

Szczegóły wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza na niezwykły spektakl taneczny „Argentyna” przygotowany przez Teatr Tanga przy współpracy z muzykami, którzy przyjadą do nas z Argentyny.

Sto pięćdziesiąt lat temu, po drugiej stronie Atlantyku, w tętniącym życiem i mówiącym językami trzech kontynentów Buenos Aires, narodził się nowy taniec. Tango zawładnęło sercami, umysłami i nogami ówczesnych Porteños i w tempie błyskawicy pojawiło się na salonach całego świata.

Jak podkreślają twórcy przedstawienia, tango jest jak trzyminutowy romans na parkiecie. Budzi skrajne odczucia, intryguje, a czasem nawet onieśmiela. Sztuka „Argentyna” to opowieść o miłości i tęsknocie rzeszy imigrantów, którzy przed laty dotarli do jej stolicy w poszukiwaniu szczęścia i lepszego życia, zarażając pasją do tańca całe Buenos Aires.

Czy odnaleźli je w gęstej sieci ulic wielkiego miasta? Czy pokochali swoją nową ojczyznę? Czy wieczorami tańczyli i grali tango chcąc powiedzieć całemu światu o swoich uczuciach?

Scenariusz i reżyseria: Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek.

Zapraszamy również na warsztaty tanga, które odbędą się w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach o godzinie 17:30. Warsztaty będą darmowe, jednak warunkiem uczestnictwa będzie zakup biletu na spektakl „Argentyna” oraz wcześniejsze zapisanie się na nie pod adresem mailowym sekretariat@gok-sokol.pl, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Warsztaty poprowadzą Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek, założyciele Teatru Tanga i Casa Bena. Tancerze z wieloletnim doświadczeniem, pasjonaci i animatorzy tanga w Wielkopolsce. Organizatorzy trzech największych eventów w Poznaniu: festiwalu Ocho Pasos, maratonu La Endorfina, encuentro La Mirada oraz koncertów, warsztatów i prelekcji. Współpracują m.in. z Wiesławem Prządką, Bandonegro Tango Orquesta, SanLuisTango, Carlosem Libedinskim, Tanghetto, Ewą Wycichowską, Polskim Teatrem Tańca,Teatrem Scena Wspólna, Teatrem Ósmego Dnia.

Cena biletu na spektakl to 35,00 zł. Będą dostępne od 19.08.2019 w CKiR w Koziegłowach, GOK Sokół w Czerwonaku oraz na portalach bilety24.pl, biletyna.pl

sobota 21 wrzesień 19:00 - sobota 21 wrzesień 20:00