Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

grudzień, 2023

06gru18:0019:30Opowiemy Wam historię – cykl wykładów historycznych o rodach ziemiańskich w XIX wieku

Szczegóły wydarzenia

GOK Sokół oraz Fundacja Nasze Podwórko zapraszają na cykl opowieści o rodach ziemiańskich, które odegrały ważną rolę w historii naszej małej ojczyzny.

W kolejności chronologicznej będą to Treskowowie, Cieszkowscy i Szułdrzyńscy. Zagłębimy się w historię dziewiętnastego wieku, choć będą nam się zdarzały krótkie wycieczki w wiek osiemnasty i dłuższe wypady w dwudziesty. Aby się nie zagubić w gąszczu wydarzeń i postaci, w pierwszym wykładzie przypomnimy podstawowe fakty i zaprezentujemy osoby, które miały największy wpływ na życie Wielkopolan w omawianym czasie. Natomiast ostatni wykład poświecimy rodzinom mniej uprzywilejowanym, ale od pokoleń budującym tożsamość naszej społeczności.
• 6 grudnia 2023: Znajomi Old Surehanda, czyli co Karol May mógł wiedzieć o Treskowach?
O godzinie 17:30 zapraszamy na otwarcie wystawy, szczegóły:  „Zanim czas zatrze ślady. Owińska”

Wystawa związana jest z działalnością dawnego Zakładu Wychowawczego w Owińskach oraz Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Owińskach i Kombinatu Ogrodniczego.

Na wykład zapraszamy na godzinę 18:00 do sali widowiskowej w CKiR w Koziegłowach.

środa 6 grudzień 18:00 - środa 6 grudzień 19:30