Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

marzec, 2020

27mar19:0021:00Międzynarodowy Dzień Teatru

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Już 27 marca zapraszamy do CKIR w Koziegłowach na dwie premiery w reżyserii Anny Rozmianiec. O godzinie 19:00 na scenie wystąpi Teatr Zwierciadło że spektaklem Ślady. Punktem wyjścia przy tworzeniu spektaklu były zmiany klimatyczne, jakie obserwujemy przez ostatni czas na świecie, a także ruchy społeczne, zwłaszcza młodzieżowe, które buntują się coraz mocniej przeciw zastanej sytuacji. Na przeciwległym biegunie natomiast jest moda na bycie eko, moda na zero waste, moda i tylko moda. Oscylujemy więc między prawdziwą chęcią zmiany, a zakłamaniem i pięknymi postawami na Facebooku, nie mającymi żadnego oparcia w rzeczywistości. Spektakl staje się więc próbą zmierzenia się z tematem i zaangażowania się w niego nie tylko poprzez formę teatralną. W spektaklu wykorzystane zostały kostiumy stworzone z użytych, niepotrzebnych już rzeczy.

W trakcie przerwy miedzy spektaklami zaprosimy państwa na wydarzenie plastyczno-teatralne będące przyczynkiem a zarazem wynikiem szeroko rozumianych działań na rzecz ochrony środowiska oraz  świadomości społecznej w temacie ingerencji -ŚLADÓW- człowieka w środowisko naturalne.

Druga premiera tego wieczoru to spektakl Teatru Cyk Spotkania. W zamkniętej formie z pogranicza teatru tańca oraz teatru fizycznego opowiedzieć chcemy o relacjach międzyludzkich. Będą tam spotkania damsko-męskie, jak i tych samych płci… Będzie to spotkanie przyjaciół mieszkających w jednej przestrzeni, będzie to impreza, miłość, kłótnie i namiętności. Praca jest efektem improwizacji teatralnych z ciałem i o ciele.

Premiery odbywają się w ramach obchodów roku, w którym świętujemy 30-lecie Gminnego Ośrodka Kultury Sokół. Nie zapominamy jednak, że 27 marca jest Międzynarodowym Dniem Teatru stąd nasze zaproszenie  na formę teatralną.

Bezpłatne wejściówki można odbierać w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz biurach w CKiR w Koziegłowach.

Czas

piątek 27 marzec 19:00 - piątek 27 marzec 21:00

Dodaj komentarz

X