Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Wykład historyczny i prezentacja filmu „Cysterskie tchnienie- połączeni przeszłością”

W środę 16 października 2024 roku o godzinie 18.00 zapraszamy mieszkańców do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na wydarzenie, będące podsumowaniem tegorocznych działań na rzecz upamiętnienia cysterskiej tradycji naszego regionu.
Spotkanie rozpocznie wykład profesora UAM Krzysztofa Ratajczaka na temat dziejów zakonu cysterek i owińskiego klasztoru.
Po prelekcji zaproponujemy uczestnikom obejrzenie dofinansowanego przez Gminę Czerwonak filmu „Cysterskie tchnienie- połączeni przeszłością” autorstwa mieszkanki Bolechówka, Agnieszki Wolniewicz. Obraz będący artystyczną impresją na temat związków cysterskiego życia ze współczesnością, wyprodukowany został przez Łukasza Bukowskiego, a pomysłów scenariuszowych dziełu użyczyła Dorota Garczarek z Bolechowa Osiedle.
W filmie wystąpili mieszkańcy naszej gminy.
W trakcie wydarzenia na widzów czekać będzie niespodzianka, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Potaszanki”.
Na zakończenie tego niezwykle bogatego wieczoru przedstawiciele Fundacji Nasze Podwórko wręczą uczestnikom przygotowaną na tę okazję broszurę o historii Owińsk i okolicy.
W kolejnych miesiącach GOK Sokół oraz Fundacja Nasze Podwórko zapraszają na kolejny cykl wykładów „Opowiemy Wam historię”. Zgłębiona zostanie historia wsi naszej gminy.
Zapraszamy na godzinę 18:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.
👉 16 października „Historia zakonu i klasztoru cysterek w Owińskach”
👉 13 listopada „Na cysterskiej ziemi”- Owińska, Annowo, Miękowo
👉 18 grudnia „Wspólna tradycja trzech wsi”- Bolechowo, Bolechowo Osiedle, Bolechówko
👉 8 stycznia „W cieniu kościelnej wieży”- Kicin, Kliny, Dębogóra