Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Weekend cysterski- POŁĄCZENI Z PRZESZŁOŚCIĄ

W ostatni weekend lipca zapraszamy na: WEEKEND CYSTERSKI – POŁĄCZENI Z PRZESZŁOŚCIĄ

27 lipca

godzina 10:00 Duchowe i materialne dziedzictwo Zakonu Cystersów z Owińsk. Wykład Marka Budziszewskiego (wcześniejsze zapisy: naszepodworko@poczta.fm), UWAGA – brak wolnych miejsc.

28 lipca Biesiada Cysterska przy kładce pieszo-rowerowej w Owińskach

Od godziny 13:00 przeniesiemy się w czasy panowania cysterek na terenie Owińsk. Dowiemy się o wyrobie ciast na pierniki na… potaszu czy potażu… a może pisownia nie ma znaczenia? Mobilne piece pozwolą nam zobaczyć jak były wypiekane. Posłuchamy o hodowli czerwca polskiego i zobaczymy jak barwione były tkaniny. Ponadto zaprosimy na inne warsztaty, a na nich między innymi: czerpanie papieru, kaligrafia, malowanie toreb – cysterskie pejzaże, bicie monet, tworzenie ziołowych wywarów leczniczych, warsztaty powroźnicze. Zaprosimy Was także na turniej łuczniczy, zwiedzanie namiotu wojów, kramy z różnościami.

• godzina 16:00 koncert zespołu Dziwoludy
  • godzina 17:30 koncert zespołu Swoi
  • godzina 18:30 przemarsz Orszaku Cysterskiego spod kładki do kościoła św. Jana Chrzciciela w Owińskach
  • godzina 19:00, kościół św. Jana Chrzciciela w Owińskach: projekcja filmu Cysterskie tchnienie – połączone przeszłością reż. Agnieszka Wolniewicz i Łukasz Bukowski.

Organizatorami wydarzenia są: Koło Gospodyń Wiejskich Potaszanki, ZHP Hufiec Czerwonak, Fundacja Nasze Podwórko realizująca projekt Cysterskim Śladem, Gminny Ośrodek Kultury Sokół.

Projekt został objęty honorowym patronatem Jana Grabkowskiego Starosty Poznańskiego

Partnerami Projektu są: Gmina Czerwonak, Instytut Skrzynki – Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku.

Projekt jest współfinansowany przez Powiat Poznański i Gminę Czerwonak.

—————————————————————————————————

Liczba miejsc parkingowych przy przystani, na placu Przemysława i wzdłuż ulicy Cysterek jest ograniczona.
Warto przyjechać autobusem (linia 342 i 312) lub pociągiem (dworzec w Owińskach)