Warsztaty teatralne

Zajęcia grupy teatralnej to propozycja spędzenia czasu wolnego w grupie rówieśniczej dla dzieci w wieku szkolnym. Skupimy się głównie na zabawach teatralnych rozwijających koordynację ruchową, kompetencje społeczne czy wyobraźnię. Będziemy pracować nad komunikacją, współdziałaniem oraz autoprezentacją – wyrażaniem swoich emocji za pomocą słowa i ciała. Wspólne spotkania są okazją do poznawania samego siebie, ale także do rozwijania zdolności: aktorskich, muzycznych, ruchowych, tanecznych, twórczych, plastycznych i językowych. Skupimy się również nad „sztuką słowa” – uczestnicy będą trenować dykcję, rozumienie i interpretację tekstów, umiejętność słuchania. Ukoronowaniem całorocznej twórczej pracy grupy będzie spektakl teatralny i jego prezentacja na scenach GOK „Sokół”.

Katarzyna Jurczyńska – absolwentka teatrologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczyciel wczesnoszkolny i przedszkolny, logopeda. Prowadzi zajęcia w SP nr 38 „Łejery” i realizuje spektakle wystawiane na Scenie Wspólnej. Autorka scenariuszy zajęć z zakresu teatru i mowy na portalu Scholaris realizowanego przez ORE. W wolnych chwilach szczudlarka i animatorka małej działalności artystycznej: http://www.agencjaminka.com. Uczestniczka wymiany ministerialnej dla nauczycieli w Laosie. Prowadzi również zajęcia artterapeutyczne –  taneczne w grupie „Słoneczniki” w Stowarzyszeniu Na Tak.

W pracy w dziećmi interesuje mnie głównie żywioł zabawy i próba przełożenia go w przestrzeń sceny. Najczęściej odwołuję się do dorobku Jana Dormana – pierwszego w Polsce pedagoga teatru, który rozpropagował ideę zabawy dzieci w teatr. Podczas zajęć edukacyjnych staram się również wykorzystać moje dotychczasowe umiejętności z zakresu sztuki cyrkowej, interesuje mnie pantomima, taniec oraz elementy teatru lalek.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach od 17:00 do 19:00

Koszt:

  • w cyklu miesięcznym:
    – 20 zł – wrzesień
    – 40 zł – październik, listopad, grudzień, styczeń
    – 20 zł – luty 2021
    – 40 zł – marzec, kwiecień, maj

Opłaty można dokonać w sekretariacie GOK “Sokół” w Czerwonaku lub biurze w CKiR w Koziegłowach (płatność kartą).
W przypadku płatności przelewem, na nr konta: (PKO BP) 72 1020 4027 0000 1902 1369 0922, tytułem: nazwisko/rodzaj zajęć/filia/nr CKDR*jeśli dotyczy uczestnika

Honorujemy Czerwonacką Kartę Dużej Rodziny.
Zajęcia rozpoczniemy 14 września.
Zapisy na mail sekretariat@gok-sokol.pl od 7 września

Harmonogram zajęć

Oświadczenie rodziców

Regulamin

Klauzula informacyjna

Procedura zachowania bezpieczeństwa

lipiec, 2021

pon

wto

śro

czw

pią

sob

nie

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak Wydarzeń

Newsletter

X