Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Warsztaty teatralne dla dzieci

Dla dzieci 7-12 lat zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w CKiR w Koziegłowach w godzinach od 17:15 do 19:15. Start w październiku 2023.

Zajęcia grupy teatralnej w CKiR w Koziegłowach to propozycja spędzenia czasu wolnego w grupie rówieśniczej dla dzieci w wieku szkolnym. Skupimy się głównie na zabawach teatralnych rozwijających koordynację ruchową, kompetencje społeczne czy wyobraźnię. Będziemy pracować nad komunikacją, współdziałaniem oraz autoprezentacją – wyrażaniem swoich emocji za pomocą słowa i ciała. Wspólne spotkania są okazją do poznawania samego siebie, ale także do rozwijania zdolności: aktorskich, muzycznych, ruchowych, tanecznych, twórczych, plastycznych i językowych. Skupimy się również nad „sztuką słowa” – uczestnicy będą trenować dykcję, rozumienie i interpretację tekstów, umiejętność słuchania. Ukoronowaniem całorocznej twórczej pracy grupy będzie spektakl teatralny i jego prezentacja na scenach GOK „Sokół”.

 

Dla dzieci w wieku 13+ zajęcia odbywają się w środę w GOK Sokół w Czerwonaku w godzinach 17:30-19:00.

Warsztaty w GOK Sokół w Czerwonaku skierowane do osób zainteresowanych pogłębioną pracą z własnym ciałem, emocjami, głosem za pomocą narzędzi teatralnych. Głównym tematem, wokół którego będziemy krążyć to relacje i praca zespołowa. Używać będziemy w sposób organiczny i intuicyjny ciała, głosu, siebie w spotkaniach z innymi, o podobnym doświadczeniu lub zupełnie innym. Korzystać będziemy z technik aktorskich opartych na improwizacji. Poszukamy w tej drodze radości, bez oceniania jej wzajemnie. Zwieńczeniem procesu będzie spektakl i jego prezentacja na scenach GOK Sokół.

 

Zajęcia prowadzi Paulina Giwer- Kowalewska: aktorka, tancerka, performerka. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Aktorka w spektaklu „blisko” Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak) nagradzanego i prezentowanego na licznych najważniejszych festiwalach/ scenach teatralnych na świecie (m.in. Singapur, Norwegia, Irlandia, Francja), „Frajda Granda Bzik” (Kolekttacz/Art Fraction Foundation), „Ciało ciałko” (Kolekttacz) oraz „Tu mieszkamy”(Art Fraction Foundation/ Teatr Animacji w Poznaniu). Współtwórczyni kolektywu twórczego Kolekttacz, który wraz z Anielą Kokoszą prężnie rozwija tworząc spektakle, wydarzenia, warsztaty skierowane do różnych grup wiekowych, o różnych potrzebach. Stale współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury „Sokół” prowadząc autorskie warsztaty teatralno- ruchowe dla dzieci oraz z choreografką Izabelą Chlewińską, prowadząc warsztaty z obiektami sensorycznymi Intibag. Współtworzyła projekt międzypokoleniowy, realizowany w ramach konkursu „Seniorzy w akcji”. Stypendystka „Kultury w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020), Alternatywnej Akademii Tańca, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w dziedzinie kultury (2013) oraz programu twórczego Tanz Medien Akademie w Bauhaus Universitat (2011). Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci, rodzin, osób dorosłych (również z osobami z alternatywną motoryką i zagrożonymi wykluczeniem społecznym i edukacyjnym). Interesuje się podnoszeniem kompetencji odbiorców sztuki, wartości i jakości w kulturze dostępnej dla wszystkich niezależnie od miejsca.
Współpracuje z Fundacją Art Fraction Foundation, realizujac wydarzenia skierowane dla rodzin, Fundacją Akceptacja prowadząc warsztaty ruchowe dla nastoletniej grupy wsparcia oraz Stowarzyszeniem Zmyślni prowadząc warsztaty dla grupy wsparcia osób dorosłych z niepełnosprawnościami.

Koszt: cennik

Opłaty można dokonać przelewem, na nr konta: (PKO BP) 72 1020 4027 0000 1902 1369 0922, tytułem: nazwisko/rodzaj zajęć/filia/nr CKDR*jeśli dotyczy uczestnika

Honorujemy Czerwonacką Kartę Dużej Rodziny.

Zapisy tradycyjnie startują 1 września 2023 – szczegóły dotyczące zajęć jak i sposobu zapisu na stronie www.gok-sokol.pl oraz na FB. 

Klauzula informacyjna

Procedura zachowania bezpieczeństwa

lipiec, 2024

pon

wto

śro

czw

pią

sob

nie

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak Wydarzeń

Newsletter

X