Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

SUMMER INTENSIVE DANCE ACADEMY 23-28.08.2021

 

Gminny Ośrodek Kultury Sokół i Jazz Dance Studio Anny Beker serdecznie zapraszają na warsztaty taneczne Summer Intensive Dance Academy, które odbędą się w dniach od 23 do 28 sierpnia w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Projekt składa się z tygodniowych warsztatów tanecznych z różnymi choreografami oraz finałowego spektaklu na scenie 28 sierpnia.

Od kandydatów do projektu wymagane jest przygotowanie taneczne oraz otwartość na pracę w różnych stylach tanecznych.

Warsztaty odbędą się w podziale na następujące grupy:

  1. grupa 1 śr. zaawansowana dla młodzieży i dorosłych tancerzy. Zajęcia w godzinach od 15:00 do 20:30. W planie 5 lekcji dziennie – taniec współczesny, broadway jazz, modern jazz, technika ruchu, kompozycja tańca, stretching. Kurs zakończony spektaklem. Cena 950,00 zł
  2. grupa 2 kids, tylko dla dzieci od 6 do 12 roku życia. Zajęcia od 10:00 do 14:00. 4 lekcje dziennie – rozciąganie i ballet barre workout, videoclip, dance, broadway jazz, modern jazz. Kurs zakończony spektaklem. Cena 650,00 zł
  3. grupa 3 zaawansowana dla tancerzy zaawansowanych z podstawami baletowymi. Zajęcia od 10:30 do 21:00. W planie 9 lekcji dziennie – taniec klasyczny, technika point, wariacje baletowe, taniec współczesny, modern jazz, broadway jazz, technika ruchu, kompozycja tańca, contact improvisation. Kurs zakończony spektaklem. Rekrutacja na podstawie nadesłanych filmów tanecznych na mail jds.szkolatanca@gmail.com.

ZAPISY POPRZEZ FORMULARZ:

PEDAGODZY:

Janusz Skubaczkowski 

1995-2000 tancerz Śląskiego Teatru Tańca Jacka Łumińskiego. Jego pierwszą bytomską premierą było „Takie nic” w choreografii Jacka Łumińskiego. Współpracował również z Henriettą Horn, Samem Costą oraz przy rekonstrukcjach spektakli Poli Nireńskiej oraz Conrada Drzewieckiego. W latach 1999-2000 nauczyciel w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu. Od 2006 roku wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L.Solskiego w Bytomiu. W latach 2012-2016 prodziekan Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Adiunkt w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracował jako choreograf z reżyserem Wojciechem Kościelniakiem dla którego przygotował wiele choreografii do musicali. Przez wiele lat prowadził warsztaty podczas Międzynarodowych Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu. Występował i prowadził warsztaty w Kolumbii, USA, Chinach, Europie Zachodniej oraz w Izraelu. Dyplomowany nauczyciel Jogi metodą B.K.S.Iyengara w stopniu Introductory II. Współtworzy szkołe Joganika w Katowicach.

Witold Jurewicz

Nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: choreografia), Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu (PPSKAK) w Kaliszu i kursów instruktorskich z tańca współczesnego w całym kraju. Założyciel, dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny festiwalu Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu. Twórca techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia jako podstawę do ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała. Współpracuje z teatrami dramatycznymi w całej Polsce, m.in.: Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Polskim w Poznaniu, oraz Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy. Bierze udział w licznych projektach tanecznych i teatralnych. Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą.

Anna Beker

Mgr sztuki, dyplomowany pedagog i choreograf tańca, zawodowa tancerka. Wykładowca tańca  Akademii Muzycznej im.I.J.Paderewskiego w Poznaniu. Choreograf zespołu Flexi & Fusion Dance Group (Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej 2017 w Elblągu) oraz teatru tańca Patos Potatos Dance Company . Założycielka szkoły Jazz Dance Studio Anny Beker oraz inicjatorka Summer Intensive Dance Academy. Współpracuje z Korea Dance Association w Korei Południowej oraz FIDAF- Federation of International Dance Festivals. Jurorka Korean International Contemporary Dance Competition 2017,2018 i 2019r. Choreograf spektakli teatralnych oraz programów tv (You Can Dance, Taniec z Gwiazdami (TVN), teledysków (donGURALesko, Buldog, Żyski). Absolwentka Pedagogiki Baletowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Tańczyła w repertuarze współczesnym i jazzowym w Polsce i we Francji. Stypendystka Stage de Danse Group des Huit we Francji.  Techniki jazzowej uczyła się u Matt Mattoxa i Martine Mattox.   Od 2001 r. współpracuje jako pedagog i choreograf ze szkołami baletowymi w Polsce, Danii, Niemczech i Francji oraz zespołami tanecznymi, tworząc choreografie oraz przygotowując uczniów do konkursów. Od 2012 r. przygotowuje również choreografie dla gimnastyczek artystycznych w Poznaniu, Kadry Narodowej Tańca na Wózkach,a także Mistrzów Europy 2016 oraz finalistów Mam Talent -Katarzyny Błoch i Marka Zaborowskiego.

Anna Hampel

Choreograf, pedagog tańca, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, tancerka, studiowała również teatrologię. Założycielka, twórca i choreograf Gliwickiego Teatru Tańca, prezes Fundacji Rozwoju Tańca i Sztuki „ARTystyczna POZYtywka”. Wykładowca kompozycji tańca i techniki tańca współczesnego na kierunku taniec w Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi, nauczyciel tańca w Policealnym Studium SKiBA we Wrocławiu. Na co dzień zajmuje się tańcem współczesnym, modern, kontakt improwizacją, a ulubiony styl to floorwork. Współpracuje z wieloma instytucjami i zespołami tanecznymi prowadząc warsztaty i tworząc choreografię. Sędzia na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tanecznych. Wielokrotnie nagradzana zarówno indywidualnie, jak i zespołowo za  choreografie. Swoje pomysły choreograficzne czerpie z natury i otaczającego świata. W pracy pedagoga i choreografa poszukuje emocji.  Szuka nowych rozwiązań ruchowych łącząc taniec z różnymi dziedzinami sztuki. Twórca i organizator Przeglądu Teatrów Tańca „PrzeNikanie”.

Magdalena Matusiak – Mendel

Mgr sztuki, zawodowa tancerka i choreograf, solistka Flexi & Fusion Dance Group oraz Patos Potatos Dance Company, absolwentka Choreografii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureatka SREBRA podczas Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej w Elblągu w 2014 i 2015r.  oraz ZŁOTA w 2016,17r. w kategorii tańca współczesnego. W 2016 zdobyła 3 miejsce w spektaklu „Oneniedoskonałe” chor. A. Beker podczas Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Tańca „Poruszenie”. W 2019 wytańczyła 1 nagrodę w  spektaklu „Przebudzenie” chor. A. Beker podczas Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Tańca organizowanego przez Kielecki Teatr Tańca. W 2020 roku zdobyła nagrodę za choreografię „Flow” podczas International Contemporary Dance Competition w Korei Południowej. Od 2015 r. choreograf w Jazz Dance Studio Anny Beker.

Magdalena Kluch

Mgr sportu, trener 2 klasy gimnastyki sportowej i choreograf, absolwentka AWF Poznań, solistka zespołów Flexi & Fusion Dance Group oraz Patos Potatos Dance Company, laureatka ZŁOTA w kategorii tańca współczesnego podczas Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej w Elblągu 2016,2017. W 2019 wytańczyła 1 nagrodę w  spektaklu „Przebudzenie” chor. A. Beker podczas Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Tańca organizowanego przez Kielecki Teatr Tańca. Od wielu lat przygotowuje choreografie konkursowe dla Jazz Dance Studio Anny Beker m.in. „Pomiędzy” -1 miejsce podczas Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych 2017r. „Sowa” -1 miejsce podczas Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych w Kołobrzegu 2020, 1 miejsce World Dance Cup 2021. Równolegle z tańcem jest również certyfikowanym osteopatą, a wiedzę tę wykorzystuje na zajęciach Ballet Barre Workout oraz Body Conditioning. Od 2015r. choreograf w Jazz Dance Studio Anny Beker.

Udostępnij

X