Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Przesilenie Letnie – Noc Kupały 20 czerwca

Zapraszamy do wspólnego stanięcia w ŚWIETLE najdłuższego dnia roku ☀️
Rozświetlmy nasze wewnętrzne mroki i CIENIE,
zanurzmy nasze trudy w uspokajającej ENERGII Puszczy Zielonki
i na nowo odkryjmy piękno BYCIA 💟
Spotkajmy się:
🌿 w otuleniu NATURY,
🌿 w bratnim i siostrzanym KRĘGU, s
🌿 w ENERGII akceptacji,
🌿 przy OGNIU,
🌿 przy WSPÓLNYM STOLE,
🌿 w dźwiękach żywej MUZYKI,
🌿 w warsztatach, spektaklu, rozmowach, ciszy, jodze, tańcu i wielu innych pięknych praktykach, o których niebawem Wam opowiemy.

🟡 KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?
W czwartek 20 czerwca.
Każda organizowana przez nas równonoc czy przesilenie będzie odbywać się dokładnie w dniu, kiedy przypada! Nie przekładamy terminów na weekendy, etc.
Nie odwołujemy spotkań z powodu „nieprzychylnej pogody”.
Celebrujemy konkretny moment, konkretny dzień, tak, jak nasi przodkowie.
Startujemy od 16:00 a szczegółowy program podamy niebawem.

🟡 GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?
Jak zawsze w malowniczej scenerii zbiorników pożwirowych w Owińskach, wśród ciszy wody i szumu drzew.
O tutaj: https://maps.app.goo.gl/CKEaVNUtKN5BJY8r5

🟡 CO SIĘ WYDARZY PODCZAS SPOTKANIA?
🌿 Dzieląc się swoimi talentami i umiejętnościami, stworzymy 6 przestrzeni działań: strefę powietrza, strefę ognia, strefę ziemi, strefę wody, polanę jogi oraz obozowisko leśne z możliwością nocowania!
🌿 Każda z tych stref zaoferuje swój własny program spotkań i warsztatów.
Będą masaże, joga, kąpiele leśne, animacje dla dzieci i wiele innych darów, o których Wam jeszcze opowiemy.
🌿 Wstęp jest wolny na wydarzenie i wszystkie warsztaty. W ramach wymiany, zapraszamy Was jednak do podzielenia się Waszym czasem i umiejętnościami. W części „jak się zaangażować?” znajdziecie wskazówki, jak wesprzeć przestrzeń i wydarzenie.
🌿 Uroczyście rozpalimy ogień, przy którym będziemy trwać i się spotykać.
🌿 Będziemy grać, śpiewać oraz słuchać grających i śpiewających.
🌿 Będziemy tańczyć.
🌿 Dzięki współpracy nawiązanej z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sokół, weźmiemy udział w obrzędzie wiankowym i warsztatach oraz spojrzymy na świat oczami „Świtezianki”, podczas plenerowego spektaklu.
🌿 Zaprosimy Was do udziału w plenerowej grze terenowej.
🌿 Zaprosimy Was do strefy chillout’u i sportów wodnych, przygotowywanej w ramach równoległego, zaprzyjaźnionego wydarzenia (tu niebawem znajdziecie link do niego),gdzie oprócz standardowych atrakcji, dodatkowo w ramach „koszulki eventowej Nocnych Jazd” będziecie mogli przez całą noc korzystać z oświetlonego wyciągu do wakeboard’u oraz z sauny.
🌿 Zasiądziemy do „Wspólnego Stołu” – to przestrzeń, gdzie ucztujemy wegetariańsko, dzieląc się tym, co każdy z nas przyniesie.

🟡 JAK SIĘ ZAANGAŻOWAĆ?
Naszą intencją jest zorganizowanie wydarzenia i przestrzeni w taki sposób, by każdy czuł się jego częścią, nie tylko poprzez udział w nim, ale także jako współtwórca. Wydarzenie organizujemy z wołania Serca i potrzeby współdzielenia, dlatego:
🌿 współdziel z nami – ZOSTAŃ TWÓRCĄ
Otwieramy przestrzeń zgłoszeniową dla Twórców, czyli wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z innymi swoimi talentami, umiejętnościami, darami, warsztatami.
Zapraszamy do współpracy: joginów, animatorów dziecięcych, masażystów, rękodzielników, trenerów tai chi i gimnastyki słowiańskiej, praktyków uważności, medytacji i kąpieli leśnych, muzyków, artystów, kuglarzy, survivalowców i wszystkich, którzy czują, że to czas i miejsce dla nich.
Napiszcie do nas : rowne.noce@gmail.com
🌿 podziel się swoim rytmem – ZAGRAJ Z NAMI
Zwracamy się do Was piękni muzycy, instrumentaliści i wokaliści – dołączcie i stwórzcie przestrzeń żywej muzyki. Nauczeni doświadczeniem równonocy, chcemy zadbać o czas dla każdego chętnego muzyka i wokalisty! Jeśli więc czujesz, że chcesz podzielić się z innymi swoim śpiewem lub grą, a może jest Was wielu i tworzycie zespół, którego twórczość wpisuje się w charakter wydarzenia – z Serca Was zapraszamy. Napiszcie do nas: rowne.noce@gmail.com
🌿 zostań STRAŻNIKIEM OGNIA lub WOLONTARIUSZEM
Ogień stanowi serce naszego wydarzenia, to przy nim spotykamy się w uważności z sobą i z drugim człowiekiem. Zapraszamy Was zatem do zostania jego Strażnikami. Niech to będzie piękna przygoda i doświadczenie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, choćby na chwilę. Misją Strażników będzie pozyskiwanie gałęzi z okolicznych terenów oraz dokarmianie płomieni. Strażnicy Ognia na czas pełnienia swej służby otrzymają specjalny, drewniany medalion – to naprawdę fantastyczna przygoda nie tylko dla dzieciaków! A na pamiątkę otrzymacie specjalne medialiony.
Macie ochotę spróbować? Napiszcie do nas: rowne.noce@gmail.com
🌿 wesprzyj wydarzenie – SAM ZDECYDUJ W JAKI SPOSÓB
Znajdziecie na niej zarówno zadania dla dorosłych, jak i dzieci!
Mamy bowiem takie marzenie, by od najmłodszych lat pokazywać dzieciom, że fajnie jest działać razem, dzielić się energią i umiejętnościami, że granica między organizatorami a uczestnikami jakiegoś wydarzenia może się zacierać, a energia płynąć.

🟡 JAK DO NAS TRAFIĆ?
🌿 Bezpośrednio pociągiem z Poznania na stację PKP Owińska (ok. 20 minut).
🌿 Autobusem nr 312 z Ronda Śródka na przystanek: Owińska PKM.
Ze stacji kolejowej i przystanku autobusowego przejdź przez przejście kolejowe, kieruj się w stronę pól, przejdź przez niebieską bramę i idź chwilę prosto.

🟡 JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?
Oto nasza propozycja:
🌿 zacznij od intencji,
🌿 zabierz wege jedzenie na „Wspólny Stół”,
🌿 zabierz dla siebie kubek/bidon, talerzyk i sztućce by wspólnie ucztować i nie generować odpadów,
🌿 zabierz namiot lub hamak jeśli planujesz zostać na noc,
🌿 bądź otwarty.

Bądźmy. Świętujmy. Kreujmy. W ŚWIETLE Przesilenia Letniego
💚 💫 🌳 ✨️

Za gościnę na tym wyjątkowym terenie dziękujemy: Stowarzyszeniu Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonaku 🙏
Organizatorzy wydarzenia:
– Permakultura Maliniec: dzikie Dzieci, dzika Natura, dzikie Wszystko,