Pracownia komputerowa

W godzinach otwarcia Klubu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z Klubu. Ponadto zapraszamy na
Naukę obsługi komputera dla dorosłych.

W miłej atmosferze i w małych grupach (3-6 osób), wprowadzamy chętnych uczestników w świat komputerów.
Na zajęciach uczymy się, w jaki sposób założyć i korzystać z poczty elektronicznej. Poznajemy praktyczne strony internetowe związane z wiadomościami z kraju i ze świata, uczymy się poszukiwać w Internecie tego, co nas interesuje.

Zajęcia odbywają się w każdą środę (w okresie od października do końca maja) w godzinach od 15:00 do 18:00.
Zajęcia są przeznaczone dla osób dorosłych
Zapisy: od 1 września 2023, telefon: 514-655-361
Koszt: zajęcia są bezpłatne.

Działania na sezon 2023/24

Zapoznanie się z podstawowym zestawem stanowiska komputerowego: jednostka centralna, mysz, klawiatura, -monitor, włączanie i wyłączanie komputera.
• Zaznajomienie się ze środowiskiem Windows (okienka), ikony programów, zapisywanie danych, obsługa folderów i plików.
• Zdobycie umiejętności korzystania z sieci Internet za pomocą przeglądarki Mozilla Firefox, Chrome, IE, zapoznanie się z wyglądem i funkcjami okna wyszukiwarki.
• Wyszukiwanie na podstawie słów kluczowych potrzebnych informacji (serwisy informacyjne, encyklopedia multimedialna Wikipedia – w zależności od zainteresowań kursanta); wyszukiwanie grafiki; zapisywanie na komputerze poszukiwanych informacji (tworzenie plików). Założenie i nauka korzystania z poczty elektronicznej (e-mail); wysyłanie korespondencji z załącznikami w postaci plików. Nauka korzystania z edytora tekstu Microsoft Word (Libreoffice).
• Obsługa zewnętrznych nośników pamięci – pendrive.
• Obsługa plików graficznych (przechowywania, transportowania i korekcji). Podczas zajęć poznamy również podstawowe zasady fotografii
• W zależności od potrzeb wprowadzenie do korzystania z portali społecznościowych.

 

Zajęcia prowadzi Małgorzata Kubska. W 2008 roku zdobyła tytuł Technik Informatyk i od tego czasu prowadzi kursy obsługi komputera w naszych klubach. Dzisiejsze czasy niemal wymagają od nas znajomości obsługi tego sprzętu, powoli zaczyna zastępować on i wypierać wszystkie media jakie do tej pory gościły w naszych domach. Komputer to również telefon, który staje się nierozłącznym elementem naszej codzienności. Obsługa sprzętu często jest barierą, która oddziela nas ludzi dojrzałych od zrozumienia młodego pokolenia. Dlatego też p. Małgosia postanowiła podzielić się moją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami zajęć, ponieważ sama jest zafascynowana tym zjawiskiem

kwiecień, 2024

pon

wto

śro

czw

pią

sob

nie

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak Wydarzeń

Newsletter

X