Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków

Organizatorem Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków jest GOK Sokół w Czerwonaku.
Mecenasem jest Gmina Czerwonak.

Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną z największych w Polsce tego typu imprezą adresowaną do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, ich zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Festiwalowi nie towarzyszy więc żadna promocja laureatów, nie kreujemy kariery wokalnej dzieci, ale rozdajemy nagrody, nagradzamy tych wybranych przez jury i oczekujemy radości ze strony wszystkich uczestników, czy to śpiewających, czy to rodziców i opiekunów, bądź zupełnie przypadkowej publiczności. Mamy za to nadzieję, że dla większości uczestników nie będzie to ostatnia przygoda z muzyką, a odkryty talent zostanie otoczony odpowiednią opieką.

Konkurs przebiega w czterech etapach: gminny, powiatowy/miejski (miasta na prawach powiatu), rejonowy oraz finał wojewódzki.

Terminy eliminacji rejonowych XXV WFPP:

  • Leszczyński 2.06.2022, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie
  • Kaliski 25.05.2022, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu
  • Koniński 29.05.2022, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
  • Pilski 31.05.2022, Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance
  • Poznański 21.05.2022, Obornicki Ośrodek Kultury

We wtorek 10 maja odbyły się eliminacje gminne w gminie Czerwonak XXV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. galeria

Jury w składzie: Joanna Szalbierz-Kędzierska, Katarzyna Wieczorek oraz Jakub Domański po wysłuchaniu dwudziestu prezentacji wyłoniło cztery nominacje do eliminacji powiatowych:

Ewa Bleja, Julia Rymkiewicz, Nikodem Lisiecki i Hiacynta Łukasik.

Gratulujemy i życzymy powodzenia !

12 maja w Murowanej Goślinie odbyły się eliminacje powiatowe i Julia Rymkiewicz otrzymała nominację do eliminacji rejonowych, gratulacje!

 

X