15-lecie Skansenu Teatralnego

W związku wyjątkowym świętem 15-lecia Skansenu Teatralnego, który jest zespołem doskonale znanym na terenie nie tylko Gminy Czerwonak, chcemy zaprosić Was widzów do wspólnego świętowania.
Zagramy trzy najważniejsze dla nas spektakle.
Koniecznie bądźcie z Nami.
👉 29 września, godz. 17:00, Kościół św. Mikołaja w Owińskach „Mniszka”
Spektakl Mniszka powstał na podstawie zebranych materiałów historycznych, opisujących sposób, charakter i nastrój panujący w klasztorach cysterskich. W spektaklu zostały wykorzystane fragmenty tekstu Gustawa Herlinga Grudzińskiego Monolog o martwej mniszce. Jest to pewnego rodzaju podróż przez wypełnioną modlitwą i pracą codzienność klasztoru, podróżą po życiu emocjonalnym i duchowym cysterek, po ich powołaniu, oddaniu, ale też wątpliwościach. Atmosferę spektaklu tworzą zapachy, obrazy i dźwięki.
👉 30 września, godz. 17:00 CKIR w Koziegłowach, „Siedem nocy z życia kobiety” na podstawie tekstu Doroty Garczarek.
W centrum zainteresowania Teatru została oczywiście postawiona kobieta i jej różne historie, zwłaszcza nocne, spisane z różnych doświadczeń, życiowych historyjek, anegdot i własnych obserwacji. Kobiety w tym spektaklu będą opowiadać o sobie, o swoich emocjach, o wspomnieniach, o marzeniach, o mężczyznach, o przyjaciółkach, o pracy, o dietach, o nieprzespanych nocach. Wszystkie te opowieści i kobiety spotkają się na scenie w formie kabaretowej, ale z nutką refleksji. Nie zabraknie więc ciętego języka, humoru, pogrywania ze stereotypem, a wszystko to okraszone specjalnie napisanymi piosenkami.
👉 1 października, godz. 17:00 CKIR w Koziegłowach „III Furie”
Spektakl powstał na podstawie opracowania literackiego Magdy Fertacz oraz Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk na podstawie „Dzidzi” Sylwii Chutnik oraz na motywach „Egzekutora” Stefana Dąmbskiego. Spektakl podejmuje dialog z megalomanią, martyrologią, kultem bohaterów, próbuje uporać się z dziedzictwem historii oraz z mechanizmami manipulacji historią i współczesnością. Spektakl mimo swej delikatnej i prostej poetyki, zbudowanej dzięki muzyce skomponowanej przez Jakuba Woźniaka oraz prostej inscenizacji, porusza momentami brutalną prawdę, podawaną często mocnym, soczystym językiem.
Obchodom jubileuszu towarzyszyć będzie wystawa fotografii ze spektakli Zespołu autorstwa Małgorzaty Kubskiej oraz Joanny Szalbierz-Kędzierskiej, która będzie prezentowana w holu CKiR w Koziegłowach.


Bilety w cenie 10,00 zł na jeden spektakl dostępne będą w biurach GOK Sokół w Czerwonaku i Koziegłowach oraz na portalu bilety24.pl od 11 września.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
X