Lato w GOK SOKÓŁ „ Kręci się w…. głowie” – AKCJE LETNIE oraz PÓŁKOLONIE

W tym roku w okresie wakacyjnym filie Ośrodka zapraszają na dwie odsłony warsztatów dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zorganizujemy dla nich akcje letnie oraz półkolonie.

Podczas dwóch cyklów zabierzemy uczestników w arcyciekawą podróż pełną bogatych doświadczeń artystycznych oraz przyrodniczych w niecodziennym i nieoczywistym wydaniu – uczestnikom edukacyjnie i artystycznie zakręcimy w głowach!

AKCJE LETNIE

Gdzie i kiedy:

• Klub Iskra w Promnicach, 4 do 8 lipca w godz. 8:00 – 13:00
  • GOK Sokół w Czerwonaku, 11 do 15 lipca w godz. 8:00 – 13:00

Każdy dzień będzie składał się z dwóch części: artystycznej i warsztatowo-naukowej. W bloku artystycznym instruktorzy GOK Sokół przybliżą m.in technikę malarstwa strukturalnego (z wykorzystaniem gipsu) oraz wprowadzą w tajniki warsztatu graficznego. Oczywiście nie zabraknie przygody rysunkowej.

Część przyrodniczo-edukacyjną poprowadzi Kasztelania Ostrowska. Stowarzyszenie którego misją jest m.in ukazywanie piękna regionalnego dziedzictwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego oraz prowadzenie badań specjalistycznych w zakresie nauk przyrodniczych. Podczas warsztatów uczestnicy skupią się na tym, co buduje przyrodę. Od materii po ekosystemy aż do charakterystyki trzech dużych królestw organizmów żywych (rośliny, grzyby i zwierzęta).

Koszt akcji letnich: 220 zł/os/tydzień

PÓŁKOLONIE

Gdzie i kiedy:

• Klub Jutrzenka w Kicinie, 4 do 8 lipca w godz. 8:00 – 16:00
  • Klub Kogucik w Potaszach, 11 do 15 lipca w godz. 8:00-16:00

Każdy dzień, będzie składał się z trzech części: artystycznej, animacyjno-ruchowej oraz warsztatowo-naukowej.

Blok artystyczny w Klubie Jutrzenka będzie bogaty w działania malarskie z wykorzystaniem nie tylko pędzli, ale szpachli czy szczotek. Uczestnicy poznają op art – kierunek w grafice, modzie, sztuce użytkowej oraz malarstwie, który poprzez abstrakcyjne kombinacje linii daje geometryczne złudzenia optyczne. Wraz z uczestnikami odkryjemy i opanujemy podstawowe umiejętności dotyczące działań w obrębie grafiki warsztatowej (sitodruk, linoryt oraz monotypia).

Klub Kogucik zabierze twórców w świat animacji. Uczestnicy poznają tajniki animacji poklatkowej, po to by stworzyć wspólnie animowane bajki. Zanim jednak przystąpią do etapu robienia zdjęć (koniecznych w animacji), zbudują makiety, ulepią lub namalują postacie, a także maszyny które następnie zostaną wprawione w ruch.

Blok przyrodniczo-edukacyjny wprowadzi uczestników w świat roślin użytkowych. Podczas tych warsztatów uczestnicy odkryją pięć znaczeń roślin, które jako organizmy żywe stały się dla człowieka po prostu ważne. Rośliny kształtują naszą kulturę, dają nam korzyści, inspirują, otaczają. Pięć oblicz ułoży się w serię warsztatów zanurzających uczestników w wieloznaczność roślin oraz ich bardzo ważne miejsce w naszym życiu.

Koszt półkolonii: 520zł/os/tydzień (cena zawiera obiady).

Kontakt: zapisy@gok-sokol.pl oraz tel. 511-134-721.

Ilość miejsc ograniczona.