Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Zakończenie sezonu GOK Sokół- prezentacje pracowni artystycznych GOK Sokół

Zapraszamy we wtorek 6 czerwca od godziny 17:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na prezentacje pracowni artystycznych GOK Sokół.
👉 Spektakl dla dzieci „Księga bajek” dziecięcej grupy teatralnej Skarpetki w Paski. Warsztaty teatralne w Klubie Kogucik to okazja do pracy nad gestem, słowem i wyobraźnią. Dzieci, wspierane przez instruktorkę, uczą się ruchu scenicznego, tworzą własne scenariusze oraz odgrywają scenki. Zwieńczeniem całorocznej pracy będzie spektakl pt. ”Księga bajek”, który opowiada o dwóch sierotach zdanych na łaskę bądź niełaskę złej ciotki, która być może jest czarownicą.
Warsztaty prowadzi Natalia Gilicka, teatrolożka, aktorka Teatru Fuzja oraz Skansenu Teatralnego, a także reżyserka Teatru na Sznurku.
👉 Wystawa prac plastycznych, które powstały w przeciągu całego sezonu w naszych pracowniach, w których tworzą nie tylko dzieci, ale także młodzież i osoby dorosłe. Nasi instruktorzy: Małgorzata Fabian-Stamm, Natalia Gilicka, Dorota Marciniak i Joanna Synowiec proponują im wykonywanie prac w bardzo różnorodnych technikach zarówno plastycznych jak i rękodzielniczych. Dlatego będzie można zobaczyć wystawę niezwykle kolorową i bogatą. Pojawią się więc rysunki, akwarele, wycinanki, prace wykonane za pomocą szydełka i włóczki czy makrama. Zaprezentujemy również filmy wykonane na zajęciach z animacji poklatkowej.
👉 W imieniu wszystkich młodych artystów uczestniczących w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Paulinę Giwer- Kowalewską, zaproszamy również na pokaz podsumowujący pracę teatralną grupy spotykającej się w Koziegłowach. Młodzi twórcy zaprezentują teksty Wandy Chotomskiej z tomiku „Bobry mówią dzień bobry!”
Zapraszamy w świat krótkich etiud, które za pomocą skojarzeń, cech ludzkich ukazywanych w postaciach zwierzęcych i zabawy słowem/ rymem opisują życie z przymrużeniem oka.
Na spektakle i wystawę wstęp wolny 🙂

Udostępnij

X