Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Zajęcia komputerowe

W miłej atmosferze i w małych grupach, wprowadzamy chętnych uczestników w świat komputerów.

W Promnicach zajęcia odbywają się w każdą środę (w okresie od października do końca maja) w godzinach od 15:00 do 18:00. Skierowane są one do osób, które rozpoczynają swoją przygodę w świecie wirtualnym.

W Kicinie zajęcia odbywają się we wtorki: przewidziane są dwie grupy:

  • 13:00-15:00 grupa średniozaawansowana
  • 15:30-17:30 grupa początkująca

Zajęcia są przeznaczone dla osób dorosłych, są bezpłatne
Zapisy:  Zapisy tradycyjnie startują 1 września 2023, zapisy: tel. 514-655-361.

Działania na sezon 2022/23

  • Zapoznanie się z podstawowym zestawem stanowiska komputerowego: jednostka centralna, mysz, klawiatura, -monitor, włączanie i wyłączanie komputera.
  • Zaznajomienie się ze środowiskiem Windows (okienka), ikony programów, zapisywanie danych, obsługa folderów i plików.
  • Zdobycie umiejętności korzystania z sieci Internet za pomocą przeglądarki Mozilla Firefox, Chrome, IE, zapoznanie się z wyglądem i funkcjami okna wyszukiwarki.
  • Wyszukiwanie na podstawie słów kluczowych potrzebnych informacji (serwisy informacyjne, encyklopedia multimedialna Wikipedia – w zależności od zainteresowań kursanta); wyszukiwanie grafiki; zapisywanie na komputerze poszukiwanych informacji (tworzenie plików). Założenie i nauka korzystania z poczty elektronicznej (e-mail); wysyłanie korespondencji z załącznikami w postaci plików. Nauka korzystania z edytora tekstu Microsoft Word (Libreoffice).
  • Obsługa zewnętrznych nośników pamięci – pendrive.
  • Obsługa plików graficznych (przechowywania, transportowania i korekcji). Podczas zajęć poznamy również podstawowe zasady fotografii
  • W zależności od potrzeb wprowadzenie do korzystania z portali społecznościowych.

Zajęcia prowadzi Małgorzata Kubska. W 2008 roku zdobyła tytuł Technik Informatyk i od tego czasu prowadzi kursy obsługi komputera w naszych klubach. Dzisiejsze  czasy niemal wymagają od nas znajomości obsługi tego sprzętu, powoli zaczyna zastępować on i wypierać wszystkie media jakie do tej pory gościły w naszych domach. Komputer to również telefon, który staje się nierozłącznym elementem naszej codzienności. Obsługa sprzętu często jest barierą, która oddziela nas ludzi dojrzałych od zrozumienia młodego pokolenia. Dlatego też p. Małgosia postanowiła podzielić się moją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami zajęć, ponieważ sama jest zafascynowana tym zjawiskiem

 
 

lipiec, 2024

pon

wto

śro

czw

pią

sob

nie

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak Wydarzeń

Newsletter

X