Wystawa pracowni plastycznych Klubów Seniora

Zapraszamy na wystawę prac plastycznych Klubów Seniora Gminnego Ośrodka Kultury Sokół, która będzie prezentowana w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach w dniach od 11 lutego do 3 marca 2022 roku.
Zapraszamy również na wernisaż 11 lutego o godz 17.00 do CKiR w Koziegłowach.
Wystawa prezentuje prace uczestników zajęć plastycznych w Klubach Seniora Gminnego Ośrodka Kultury Sokół. Zainteresowani sztuką i rękodziełem seniorzy realizują swoje pasje w Klubie Pod Jaworem w Czerwonaku przy ul. Działkowej 2, w Klubie Jutrzenka w Kicinie oraz w Owińskach przy ul. Poprzecznej 12.
Większość prac prezentowanych na wystawie powstała w 2020/ 2021. Na wystawie dominują prace na papierze: rysunki, linoryty, akwarele, kolaże. Kilkoro uczestników zdecydowało się także pokazać obrazy malowane techniką akrylową. Dzieła reprezentują techniki i tematy, z którymi autorki i autorzy zetknęli się podczas zajęć w Klubach. Twórcy zawarli w nich jednak własną wrażliwość, talent i skupienie. Warto zatrzymać się przy każdym z obrazów i przyjrzeć. Wyobrazić sobie, jaką skrywa historię.
Wystawa jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla autorów, których postawa wobec życia i sztuki stanowi dla nas inspirację i natchnienie.