WYNIKI Gminnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej

No i zamiast przygotowywać się do Finału Jubileuszowego 25. Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2020 przyszło nam organizować pracę w nowych, wymuszonych trudną sytuacją warunkach… ale, co dla nas najważniejsze – nie opuściliście nas. I to dzięki Waszej pasji i chęci tworzenia kultury udało się zorganizować Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej w wersji internetowej. I choć oczywiście wolelibyśmy Was widzieć i słyszeć osobiście na naszej scenie, to wysłuchanie i obejrzenie trzynastu prezentacji przyniosło nam wiele radości i wzruszeń. Także dlatego, że dzięki nowoczesnej technologii mogliśmy zagościć w Waszych domach. W tym miejscu dziękujemy Waszym Rodzicom, to dzięki ich zaangażowaniu dotarły do nas Wasze nagrania.
Każdy z Uczestników zasługuje na wymienienie i kilka ciepłych słów. Hani Chwarścianek dziękujemy za przekonujące przybliżenie magii teatru, Poli Walkowiak za biedronkową opowieść pełną niespodziewanych zwrotów akcji, Marcelowi Banaszakowi za kilka ważnych rad dotyczących dbania o zdrowie w trudnych czasach. Podziękowania należą się także Alicji Nestorowicz za serduszka, francuski akcent i niczym nieskrępowaną radość tworzenia; Laurze Matuszak za przypomnienie o pięknie świata i potrzebie przyjaźni i Adamowi Kasperowiczowi za wspaniałą prezentację godną największych scen plenerowych. Wiele ważnych spraw poruszyła w swej prezentacji Lena Ida przypominając o konieczności dbania o ziemię – nasz wspólny dom, zaś Sonia Szczepanik dzieląc się z nami “odrobinką talentu” przypomniała, że dźwięki mogą raz być głośne, a znowu innym razem ciche, oraz że głos może wyrażać radość i smutek. Wreszcie dziękujemy także Karolowi i Kacprowi Ratajczakom za wzruszającą opowieść o potrzebie bliskości i uczuciu jakim darzy się mamę.
Jak każdy konkurs, także ten ma swoich laureatów. W tym roku największe wrażenie zrobiły na nas kreacje audiowizualne Laury Świętek, która urzekła nas swoją muzykalnością i prostotą wyrażania najgłębszych uczuć; Kingi Kaczmarczyk, która przekonała nas, że wciąż rośnie i rośnie prezentując przy tym dużą swobodę sceniczną i pokaźny zbiór dźwięków niskich i wysokich; oraz Zuzanny Szymczyk, która a cappella, otoczona przez wybujałą zieleń, konkurując ze śpiewem ptaków na łonie natury przypomniała nam z wdziękiem, że stokrotki rosną nad strumykiem i że nawet harcerz bywa nieuważny.
Wszystkim Uczestnikom i ich Rodzicom jeszcze raz dziękujemy za udział w naszym eksperymentalnym Konkursie, filmiki z prezentacjami laureatów zamieszczamy na naszym kanale YouTube i życzymy sobie i Wam, żebyśmy za rok zobaczyli się, jak dawniej, na żywo.

W sprawie odbioru nagród prosimy o kontakt z sekretariatem nr tel. 511-134-721.

Do zobaczenia !!!