Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Wieczór Teatru Tańca

20 listopada o godzinie 19:00 Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na spotkanie z choreografiami Andrzeja Adamczaka.
Andrzej Adamczak to absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i pedagogiki baletu na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej w Warszawie. Był solistą baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru DNA przy Operze Szczecińskiej.
W roku 2001 związał się z Polskim Teatrem Tańca, gdzie był I solistą, tańczył m.in. w choreografiach Ewy Wycichowskiej, Ohada Naharina, Yossi Berga, Jacka Przybyłowicza, Istvana Yuhos-Putto, Thierry Vergera, Nadara Rosano i Jo Strømgrena. Był też autorem wielu choreografii. Dwukrotnie otrzymał główną nagrodę za najlepszą choreografię współczesną na Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku oraz nagrodę za najciekawszą choreografię na II Ogólnopolskim Konkursie Baletu Najmłodszych Tancerzy (2006). Jest laureatem Nagrody dla Młodych Twórców Miasta Poznania (2004) i Medalu Młodej Sztuki (2009).
20 listopada zaprosimy na dwie najnowsze realizacje Andrzeja Adamczaka.

„Nie czas by spać”
Masz wrażenie, że nikt cię nie słucha? Stoją obok Ciebie ale nic nie mówią. Cokolwiek robisz i tak nie patrzą. To nie ten czas by spać, otwórz umysł i po prostu zacznij….
Obsada: Andrzej Adamczak, Agnieszka Brzezińska,, Katarzyna Leszek, Szymon Pacholec (Kielecki Teatr Tańca).
Kostiumy: Mariusz Szmytkowski

„Instynkt”
Każdy z nas codziennie i bezustannie poszukuje w życiu piękna: w sztuce, relacjach, miłości. Pokładamy nadzieję w nowych zdarzeniach, ludziach i emocjach. Nawiązując relacje, otwieramy się na innych, zapraszamy ich do naszego świata. Bywa, że stajemy się wtedy bezbronni. Czasem przeżywamy rozczarowania, cierpimy i w konsekwencji tracimy wiarę w to, że piękno w ogóle istnieje. Czy to oznacza, że nie słyszymy swojego wewnętrznego głosu, który nas ostrzega, czy też celowo go ignorujemy? A może to instynkt nas zawodzi? Jaką cenę za to płacimy? Najważniejsze, żeby wiedzieć czy było warto.
Obsada: Agnieszka Brzezińska, Filip Hylewicz, Zuzanna Nir, Katarzyna Leszek, Szymon Pacholec.
Kostiumy: Mariusz Szmytkowski
Produkcja: Joanna Kristensen.

Bilety w cenie 25,00 zł są do nabycia w biurach GOK Sokół w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na portalu bilety24.pl

Udostępnij

X