Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Wianki i gra terenowa „Idziemy po zioła”

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza w niedzielę 26 czerwca na teren przystani Akwen Marina w Czerwonaku na Wianki.
Zaczynamy od godziny 16.00 warsztatami. Noc Świętojańska jest pełna symbolicznych roślin. Bylica, piołun, dziurawiec, krwawnik, rumianek są ziołami, które w Noc Świętojańską nabierają szczególnej mocy i dlatego zaplanowaliśmy blok warsztatowy w ramach którego wykorzystamy zioła właśnie. Będziemy wykonywać tradycyjne wianki. Wspólnie z Kasztelankami – wielkopolskimi zielarkami będzie można skomponować mieszankę roślin zabraną do domu w alchemicznych flakonach. Do wyboru receptura miłosna, chroniąca przed gromami i zdrowotna. Zaproponujemy także warsztat z lalek motanek.
Chętnych zaprosimy także do udział w Sokołowej Grze Terenowej „Idziemy po zioła”. Gra wystartuje o godzinie 16:00, a brać w niej udział będzie można do 10 lipca. W drużynie będzie musiała być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia, która stanie się formalnym opiekunem najmłodszych. Gra polegać będzie na odnalezieniu wszystkich punktów z mapy jak również wykonaniu na każdym z przystanków zadania.
Pełen regulamin i zasady gry:

Wczesnym wieczorem rozpoczną się koncerty i zabawa. Na tegorocznej scenie zaprezentuje się zespół muzyczny Osty wykonujący muzykę folkową we współczesnych aranżacjach. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Wiwaty z Pobiedzisk, która zaprezentuje tradycyjny obrzęd wiankowy. Na zakończenie zaprosimy wszystkich do wspólnej zabawy – potańcówki z Domem Tańca Jacka Hałasa.
PROGRAM:
16:00 start Gry Terenowej
16:00 rozpoczęcie warsztatów
18:00 koncert zespołu Osty
19:30 obrzęd wiankowy
20:30 potańcówka z Hałasami
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.