SZUKAJ WIATRU W POLU – warsztaty i spektakl dla dzieci

Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Fundacja Barak Kultury zapraszają na interdyscyplinarny projekt informacyjno-edukacyjny adresowany do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, który swoim zasięgiem obejmuje powiat poznański. Wydarzenia organizowane w ramach projektu (warsztaty i spektakle) dostosowane są formą do potrzeb najmłodszych uczestników. Adresatami wydarzeń projektu są dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) i wczesnoszkolnym (7-10 lat) oraz ich rodzice. Poprzez udział w przystępnych wydarzeniach artystycznych, takich jak spektakl proekologiczny oraz warsztatach opartych na zabawie, dzieci łatwiej są w stanie zrozumieć pewne zjawiska, poznać konkretne zachowania korzystne dla środowiska, zdobyć wiedzę z zakresu ochrony środowiska.

Spektakl proekologiczny pt. „Szukaj wiatru w polu” w zabawny sposób przedstawia wątki z życia szalonej rodzinki Wiatraków, dla której wiatr jest jak powietrze i bez niego nie potrafią żyć. Projekt ma na celu przybliżenie dzieciom tematyki wiatrowej energii odnawialnej. Prezentowany jest w formie interaktywnej zabawy z widzem w lekki i przystępny sposób łączy edukację ekologiczną z różnymi formami sztuk, takimi jak muzyka czy teatr. Spektakl jest odpowiedzią na potrzebę edukowania dzieci oraz całych rodzin i przekazywania im wiedzy na temat: ochrony środowiska, ekologii, odnawialnych źródeł energii oraz dlaczego są one tak ważne.

Termin: 23 września o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Czas trwania: ok. 1 godzina.

Grupa docelowa : dzieci w wieku wczesnoszkolnym (7-10 lat)

Warsztaty „Dzieci kontra śmieci” mają na celu przybliżenie dzieciom zasad segregacji odpadów oraz możliwości powtórnego użycia opakowań po produktach, np. przekształcając je samodzielnie w ulubione zabawki. Pierwsza część warsztatów ma na celu przystępne przekazanie informacji (w teorii i praktyce), jak poprawnie segregować śmieci i czym jest recykling. Dzieci mają możliwość samodzielnej segregacji wybranych odpadów, ucząc się przy tym, dlaczego właśnie w taki sposób powinno się je dzielić. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają specjalnie przygotowane broszurki informacyjno-edukacyjne, przypominające zasady segregacji śmieci i zachęcające do wdrożenia segregacji odpadów we własnych domach. W czasie drugiej, plastycznej części warsztatów, uczestnicy stworzą zabawki z materiałów recyklingowych. Efektem warsztatów będą przygotowane przez dzieci zabawki, które będą mogły zabrać do domu.

Termin: 24 września o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Czas trwania : 1,5 godziny

Liczba uczestników : 15- 20 dzieci

Projekt współfinansowany jest przez zarząd powiatu w Poznaniu.

Oba wydarzenia zorganizowane zostaną w sposób bezpieczny z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Na oba wydarzenia obowiązują bezpłatne wejściówki, które można otrzymać w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz w naszych biurach w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
X