Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Świniopolis- Festiwal na wolnym powietrzu

Na pewnej świńskiej farmie wszystko jest pozorem. Ta prosta opowieść o małych świnkach wychowywanych i edukowanych przez dorosłe świnie jest echem Orwellowskiego „Folwarku zwierzęcego”. Wykorzystuje ona motywy cynicznej manipulacji; tworzy iluzję pięknego świata, konstruując w ten sposób fałszywą rzeczywistość, w której bogiem staje się człowiek. Ta przewrotna intryga ma na celu stworzenie posłusznej, zmanipulowanej społeczności, nieświadomej ponurej przyszłości, która nieuchronnie nadchodzi. Beztroska wychowanków zostaje gwałtownie przerwana w chwili, gdy odkrywają one prawdę o swoim świecie, a jest nią rzeź. Próba buntu zostaje krwawo stłumiona. W tym groteskowym spektaklu wielcy świńscy opiekunowie na szczudłach górują nad małymi bezbronnymi świnkami, których marzenia o szczęściu zostają brutalnie rozwiane.
Spektakl był wielokrotnie prezentowany, m.in. w Polsce, Anglii, Niemczech, Rosji, Czechach, Rumunii, Iranie, na Słowacji, Białorusi i Kubie.
Reżyseria: Paweł Szkotak
Obsada: Marta Strzałko, Natalia Klupp, Bartosz Borowski, Jurij Chebotarov, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Paweł Stachowczyk, Piotr Wojtyniak, Tomasz Wrzalik
Obsługa techniczna: Adam Mikołajczak
***********
Spektakl odbędzie się w ramach Festiwal na Wolnym Powietrzu-święto teatru plenerowego 2020 we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury „Sokół” w Czerwonaku.
 
Spektakl dla widzów dorosłych, młodzieży i starszych dzieci.
10.08.2020 godz. 21:15
boisko Szkoły Podstawowej, (Koziegłowy, ul. Poznańska 17)
Wstęp wolny.
Obowiązują zasady reżimu sanitarnego oraz limit miejsc.
Regulamin i oświadczenie do pobrania: https://drive.google.com/file/d/1x0TX2xvqIZn4TFxYof04Y-RDFoVx-ZN1
Prosimy PRZYJDŹ NA SPEKTAKL Z WYDRUKOWANYM I PODPISANYM OŚWIADCZENIEM!

 

Udostępnij

X