Spektakl „Kiedy będę duży” – BA-KU TEATR

Opowieść o strachu przed nieznanym i obcym. Hacen Sahraoui, znany szerszej publiczności z serialu Przepis na życie, serwuje nam francusko-algiersko-polski koktajl, pełny zabawnych obserwacji obyczajowych. Osobiste wspomnienia stają się okazją do refleksji nad sytuacją cudzoziemców w Polsce, a nostalgiczna podróż do kraju dzieciństwa pozwala na sformułowanie kilku praktycznych porad dla potencjalnych emigrantów. Teatr cieni łączy się tu z reportażem i ze slapstickiem. Spektakl otrzymał II nagrodę na VI Ogólnopolskim Festiwalu Jednego Aktora „Monofest” w Łodzi.

Ba-Ku Teatr powstał w 2009 r. w Poznaniu i jest związany z Fundacją Barak Kultury. Podobnie jak fundacja Ba-Ku Teatr opiera swój światopogląd na różnorodności, jednocząc wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych. Z Ba-Ku Teatrem współpracują m.in. Hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki i aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami Justyna Tomczak-Boczko. Liderem teatru jest Przemek Prasnowski, aktor i reżyser, dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Bohaterami spektakli Ba-Ku Teatru są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem.

Na spektakl zaprasza Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Fundacja Barak Kultury 13 września o godzinie 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Bezpłatne wejściówki można odbierać od 19 sierpnia w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku ora CKiR w Koziegłowach.

Organizator: Fundacja Barak Kultury

Partner: Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”

Projekt finansowany ze środków Powiatu Poznańskiego

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
X