Skansen Teatralny “III Furie”

14 i 15 lutego o godzinie 19:00 zapraszamy do CKiR w Koziegłowach na drugie wydarzenie w ramach obchodów 30-lecia GOK Sokół. Będzie to wyjątkowy spektakl Skansenu Teatralnego III Furie, którego premiera odbyła się 4 czerwca 2019 r. Spektakl powstał na podstawie opracowania literackiego Magdy Fertacz oraz Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk na podstawie „Dzidzi” Sylwii Chutnik oraz na motywach „Egzekutora” Stefana Dąmbskiego.

Spektakl podejmuje dialog z megalomanią, martyrologią, kultem bohaterów, próbuje uporać się z dziedzictwem historii oraz z mechanizmami manipulacji historią i współczesnością. Spektakl mimo swej delikatnej i prostej poetyki, zbudowanej dzięki muzyce skomponowanej przez Jakuba Woźniaka oraz prostej inscenizacji, porusza momentami brutalną prawdę, podawaną często mocnym, soczystym językiem.

Występują: Ewa Jachczyk, Iza Jarczyk, Dorota Garczarek, Natalia Gilicka, Małgorzata Kościelniak, Ada Kozak, Dorota Marciniak, Małgorzata Wasilewska. Inscenizacja i reżyseria: Anna Rozmianiec, muzyka: Jakub Woźniak

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

Bilety w cenie 5,00 zł można nabyć w CKiR w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
X