“Siedemdziesiąt” spektakl Skansenu Teatralnego 26.04.2024

W kwietniu zapraszamy na dwie prezentacje spektaklu “Siedemdziesiąt” Skansenu Teatralnego.

W piątek 26 kwietnia zapraszamy do Klubu Kogucik w Potaszach.
W sobotę 27 kwietnia zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Sokół w Czerwonaku.
Prezentacja obu spektakli została zaplanowana na godzinę 19:00.

Kim lub czym jest Stara Kobieta? W tej postaci spotykają się wszystkie kobiece role. Stara Kobieta jest symbolem życia, trwania i przemijania. W spektaklu Siedemdziesiąt spotyka się sześć aktorek, które tworząc zwielokrotnioną bohaterkę, próbują w prostych codziennych czynnościach wykrzyczeć swoje indywidualne pragnienia, próbują nazwać niespełnione marzenia i oczekiwania. Doświadczone życiowo kobiety, mierząc się z utworem Różewicza, tworzą świat teatru emocji i wzruszeń i oczyszczają się z własnych bolesności.
Scenariusz na podstawie tekstu “Stara Kobieta wysiaduje” Tadeusza Różewicza.
Reżyseria: Anna Rozmianiec.
Występują: Małgorzata Kościelniak, Dorota Garczarek, Małgorzata Abramczyk, Dorota Marciniak, Małgorzata Dorota Wasilewska oraz Ewa Jachczyk.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w biurach GOK Sokół w Czerwonaku oraz w Koziegłowach.