Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Sebastian Riedel & CREE akustycznie

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert zespołu Sebastian Riedel & Cree.

Koncert odbędzie się 10 grudnia o godzinie 19:00. Zespół został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka oraz Adriana Fuchsa.
Nazwę Cree pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel wokalista słynnego zespołu Dżem, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. W tym samym roku zespół zadebiutował w Tychach, kolejne zaś lata poświęcił na tworzenie i doskonalenie swoich umiejętności. Ogólnopolski debiut Cree odbył się w 1997r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych.
Dzisiaj zespół Cree i Sebastian Riedel są bardzo dobrze znani o rozpoznawalni na polskiej scenie muzycznej. Grają utwory własne oraz bardzo dobrze znane szerokiej publiczności covery.

Bilety w cenie 45,00 zł dostępne są w biurze GOK Sokół w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na bilety24.pl

Udostępnij

X