Robotyka – lekcja pokazowa

GOK Sokół oraz Go4Robot zapraszają na warsztaty z LEGO robotyki!

Korzyści wynikające z nauki języków programowania okazują się wielopłaszczyznowe. Przede wszystkim dziecko uzyskuje niezwykle istotną w dzisiejszych czasach świadomość nowych technologii. Dzięki poznaniu ich roli, sposobu działania i potencjału, nasza pociecha w przyszłości nie będzie biernym odbiorcą wielu cyfrowych rozwiązań. Stanie się aktywna. Warsztaty dla dzieci, które prowadzimy w mieście Poznań, są okazją do tego, aby pokazać młodym odkrywcom, jak konstruuje się roboty i do czego można je wykorzystać na co dzień. Podczas warsztatów będą miały okazję zbudować inteligentny, w pełni zautomatyzowany dom, stworzyć aplikację do jego obsługi oraz zaprojektować i skonstruować własnego robota. 


Zajęcia edukacyjne dla dzieci dostosowaliśmy do różnych grup wiekowych tak, aby nawet trzylatki mogły eksperymentować pod okiem czujnego trenera, a starszaki spróbować swoich sił przy nieco bardziej skomplikowanych zadaniach. Pragniemy pokazać dzieciom, że komputer nie musi służyć jedynie do grania – można go wykorzystać, chociażby do programowania i tworzenia własnoręcznych, niesamowitych aplikacji czy programów. Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobywają uczestnicy organizowanych przez nas spotkań, z pewnością kiedyś zaprocentuje – kto wie, może rodzic rozbudzi w dziecku pasję do robotyki, a z malucha wyrośnie przyszły, znakomity naukowiec lub inżynier? Ponadto w trakcie konstruowania robotów z klocków Lego, najmłodsi odkrywcy uczą się cierpliwości oraz pracy w grupie. Zajęcia techniczne dla dzieci to również kształcenie umiejętności manualnych i rozwijanie kreatywności. Każdy budowany robot jest urzeczywistnieniem dziecięcych fantazji, stąd niepowtarzalność budowli, a także przeróżne ich zastosowanie.

Zapisy na darmową lekcję pokazową pod numerem: 668 115 750 (liczba miejsc jest ograniczona). Lekcja odbędzie się 30 września od 16:00w przestrzeni edukacyjnej Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Zajęcia stałe będą się odbywać w tym samym miejscu w poniedziałki w podziale na następujące grupy:

  • 15:30 do 16:30 grupa I (nowa rekrutacja)
  • 16:30 do 17:30 grupa II (kontynuacja)
  • 17:30 do 18:30 grupa III (kontynuacja)

Cena zacięć będzie wynosiła 80 zł na miesiąc

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
X