Pracownia projektowania plastycznego dla młodzieży od 16 lat i dorosłych

Podczas zaplanowanych cykli warsztatowych uczestnicy wykonują prace plastyczne nawiązujące do omawianych tematów. Jednym z głównych celów jest uświadomienie twórcom jak wiele inspiracji można czerpać z otaczającego świata, oraz jak wiele plastycznych środków wyrazu można użyć w swoich pracach.

Praktyczna „lekcja historii sztuki” nie znudzi i nie zaboli, a dzięki niej przy okazji własnej pracy, uczestnicy spróbują tworzyć wraz z dawnymi i współczesnymi mistrzami sztuki. Podopieczni są wspierani w dążeniu do rozwoju swoich zdolności i zainteresowań artystycznych, z jednoczesnym pobudzaniem potrzeby aktywności twórczej i kreatywności. Będziemy zajmować się również projektowaniem, stworzymy znaki graficzne, w tym litery i logotypy. Uszyjemy własne notatniki, wykonamy książki, zrobimy torby, koszulki a może poduszki?

Nauczymy się malować papierem, nie obce nam jest malarstwo plakatowe i akwarelowe, rysunek kredką, pastelą, ołówkiem, a może też miotłą, grzebieniem, patykiem…czy ktoś zgadnie czym jeszcze można tworzyć??? Zaznajamiamy się z linorytem, monotypią czy collagem. Modelujemy w glinie, papier-mache i masie solnej oraz poznajemy co to recykling artystyczny. Gimnastykujemy wyobraźnię, studiujemy naturę w plenerze, ćwiczymy kompozycyjne mamidła a także eksperymentujemy z przestrzenią.

Pracownię prowadzi: Joanna Synowiec. Studiowała Pedagogikę na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka Wydziału Artystycznego w Colaiste of Stiofan Naofa w Cork, Irlandia, gdzie szkoliła się  w pracowni  Rzemiosła i Ceramiki Artystycznej  pod czujnym okiem  prof. Stefanie Dinkelbach, doskonałego pedagoga i artystki z wieloletnim uznaniem.
Jej prace wystawiane były na międzynarodowych wystawach  w Cork Vision Center oraz Cork County CC. Obecnie studentka Wzornictwa w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Jej wielką pasja jest StreetArt i graficzna forma przestrzenna. Animatorka czasu wolnego,  człowiek który realizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Szczegółowy harmonogram opłat wraz z ogólnym planem zajęć w sezonie 2023/24 zostanie przesłany po potwierdzeniu zapisu do pracowni.

  • w każdy wtorek w godzinach od 17:45 do 20:00 grupa dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych

cennik

Opłaty można dokonać przelewem, na nr konta: (PKO BP) 72 1020 4027 0000 1902 1369 0922, tytułem: nazwisko/rodzaj zajęć/filia/nr CKDR*jeśli dotyczy uczestnika

Honorujemy Czerwonacką Kartę Dużej Rodziny* (zniżka -50%)
Zapisy tradycyjnie startują 1 września 2023 – szczegóły dotyczące zajęć jak i sposobu zapisu na stronie www.gok-sokol.pl oraz na FB. Zajęcia w ramach poszczególnych pracowni rozpoczynają się od 25.09.22.

Regulamin zajęć

Klauzula informacyjna

Procedura zachowania bezpieczeństwa

 
 

kwiecień, 2024

pon

wto

śro

czw

pią

sob

nie

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak Wydarzeń

Newsletter

X