Poznański Chór Chłopięcy – koncert

Poznański Chór Chłopięcy powołany został 1 września 2003 roku jako nowa, samorządowa instytucja kultury. Nowy podmiot utworzono z inicjatywy Prezydenta Miasta Poznania dla zachowania ciągłości tradycji istnienia zespołu, którego początki sięgają 1945 roku.

Założycielem chóru był Jerzy Kurczewski – dyrygent i pedagog, autorytet w dziedzinie chóralistyki, twórca istniejącej od 1957 roku jedynej w Polsce szkoły chóralnej. Jego Poznański Chór Chłopięcy koncertował ponad 2200 razy w wielu krajach na 4 kontynentach. Brał udział w licznych prestiżowych festiwalach muzycznych, występował m.in. w Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Wiedeńskim Musikverein.

Od 2003 roku dyrektorem nowego Poznańskiego Chóru Chłopięcego jest Jacek Sykulski – kompozytor i dyrygent.

GOK Sokół serdecznie zaprasza na koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego 27 października na godzinę 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

W repertuarze usłyszymy m.in. perły polskiej muzyki sakralnej (m.in. kompozycje Mikołaja Zieleńskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Feliksa Nowowiejskiego, czy Jacka Sykulskiego), muzykę, poświęconą ofiarom powstania w Getcie Warszawskim w 80. rocznicę jego wybuchu. Trzeci i ostatni segment prezentacji Poznańskiego Chóru Chłopięcego stanowić będą utwory gatunkowo nieco lżejsze. Są to różne opracowania przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej, których głównym celem jest pozostawienie publiczności w jak najlepszym nastroju (m.in. Zbójnicki, Polonez Ogińskiego – Pożegnanie Ojczyzny, Ameno, The Greatest Gift, Hallelujah) oraz lżejszą gatunkowo muzykę chóralną, stanowiącą różne opracowania przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Prezentowany program był wykonywany podczas tournee Poznańskiego Chóru Chłopięcego po USA w lipcu 2023 i został przygotowany z okazji jubileuszu 20-lecia.

Bezpłatne wejściówki można odbierać w biurach GOK Sokół w Czerwonaku i Koziegłowach od 5 października.

Projekt jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu i został przygotowany wspólnie ze Stowarzyszenie Artis Choralis.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
X