Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Pół na pół. Piotr Szwedes i Piotr Polk

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza 13 marca o godzinie 19:00 na spektakl Pół na Pół w reżyserii Wojciecha Malajkata. Spektakl odbędzie się w Centrum kultury i Rekreacji w Koziegłowach, a wystąpią w nim Piotr Polk i Piotr Szwedes.

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo…

Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki… żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo… śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.

Czas trwania: 100 minut, 1 przerwa

Bilety w cenie 50,00 zł dostępne są w GOK Sokół, Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na portalu bilety24:

https://www.bilety24.pl/teatr/pol-na-pol-58271?id=289859

 

Udostępnij

X