Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Plener artystyczny- urban sketching i malarstwo

Rysunek miejski czyli Urban Sketching plus malarstwo akrylowe.

Zajęcia dla tych, którzy chcą spróbować szkicu w warunkach plenerowych. Ćwiczenia „łapania szybkich kadrów” dowolność i łączenie poszczególnych narzędzi oraz technik będzie podstawą pracy w trakcie warsztatów.

W idei Rysunku Miejskiego czyli Urban Sketchingu, praca to czysta spontaniczność. Nie wymaga większych przygotowań poza wyzbyciem się strachu przed popełnianymi błędami, oraz skupieniem się na obserwacji i lekkim rysunku przedstawiającym rzeczywistość zastaną przez twórcę i przefiltrowaną przez jego postrzeganie, styl rysowania i wybraną formę odtworzenia. Jest to przedstawienie chwili, tego wrażenia które dociera do nas podczas krótkiego czasu, który poświęca się na obserwacje. Na rysunki poświęcaliśmy od 2 do 5 min. Krople deszczu, ślady po kawie, czy „błędy w sztuce”, jak rozlany długopis czy „niechciana” linia, tylko dodają uroku takim szkicom. Najlepsze jest jednak to, że każdy z nich jest zupełnie wyjątkowy.

Termin:

  • 28.09 godz. 11:00-14:00 oraz 15:00-18:00

Koszt:  50 zł/os za jeden dzień ( w cenie także wszystkie niezbędne materiały).

Prowadzący: Joanna Synowiec, Małgorzata Fabian-Stamm

 

Malarstwo- w ramach warsztatu zapoznamy się ze specyfiką malarstwa olejnego w plenerze np. przygotowanie narzędzi i miejsca pracy. Dowiemy się także  jak wykorzystać warunki zastanego krajobrazu i dokonać wyboru atrakcyjnych kadrów. Przekonamy się, że technika malarstwa olejnego jest wymagająca, lecz nie aż tak trudna.

Terminy:

  • 29.08 (cały dzień) 11:00-14:00 oraz 15:00-18:00
  • 30.08 (cały dzień) 11:00-14:00 oraz 15:00-18:00 

Koszt: 50 zł/os za jeden dzień ( w cenie także wszystkie niezbędne materiały).

Prowadzący: Małgorzata Fabian-Stamm, Joanna Synowiec

Zachęcamy do udziału początkujących oraz bardziej zaawansowanych artystów.

Zapisy pod nr 511 134 721. Warunkiem odbycia się warsztatów jest zebranie się co najmniej 5 osób.

Udostępnij

X