Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Plener artystyczny w Klubie Kogucik

W Klubie Kogucik czyli  zielonym zakątku  na skraju Puszczy Zielonki odbędzie się plener artystyczny organizowany przez GOK Sokół. Jeżeli masz ochotę ozdobić przestrzeń wokół siebie– te warsztaty są dla Ciebie! Zapraszamy młodzież i dorosłych na wkroczenie do świata rękodzieła oraz pomniejszych technik graficznych.

Liczba miejsc ograniczona (do 9 osób). Koszt każdego warsztatu : 50zł/os. (w cenie wszystkie niezbędne materiały)

Plener odbędzie się w Kubie Kogucik w Potaszach ul. Lipowa 1

Zapisy i informacje pod nr tel.:511 134 721

 

Mandale i pirografia

Mandala, której kształt bazuje na okręgu, symbolizuje harmonię oraz spokój. Mnisi buddyjscy tworzą mandale z kolorowych ziaren piasku, a cały ów proces traktują jak medytację. My nie będziemy medytować, chociaż z pewnością malowanie mandali pomaga w skupieniu uwagi oraz koncentracji, a także wycisza i relaksuje. Słowem, zamiast do spa wystarczy wziąć udział w warsztatach. W czasie warsztatów, każdy z uczestników stworzy swój własny wzór mandali, który następnie przeniesie na eko-torbę lub poszewkę. Następnie czarny obrys pełen zawijasów, motywów roślinnych, kropek i kresek, uczestnicy wypełnią wybranymi przez siebie kolorami. Na końcu przeprasujemy prace żelazkiem i gotowe. Zarówno poszewki jak i torby będzie można prać w pralce.

Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z techniką wypalania – malowania w drewnie. Stworzą swój niepowtarzalny wzór, który następnie za pomocą pirografu (urządzenia zakończonego silnie nagrzaną końcówką) przeniosą na pudełko, chustecznik lub inny drewniany przedmiot.

Termin: Piątek 17.07 godz.16:00-20:00

Prowadzący: Natalia Gilicka

 

Kokedama & Makrama

Nazywana „wiszącymi ogrodami”, które dosłownie oznaczają „kule mchu”. Dopiero niedawno pojawiła się idea, aby korzenie wraz z ziemią otulić mchem i nadać im zupełnie nową, niepowtarzalną formę oraz funkcjonalność. Kokedamy świetnie sprawdzają się zarazem podwieszone do sufitu, jaki i ustawione na podstawce. Jak w takim razie je wykonać? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, ten warsztat będzie dla Ciebie.

Makrama, czyli technika wiązania ozdobnych węzłów. Przy jej pomocy można stworzyć oprócz prostych, bransoletek czy naszyjników, także skomplikowane i oryginalne, pełne koloru arcydzieła, jak np. kwietnik do Twojej kokedamy. Warsztaty są skierowane do osób, które chciałyby spróbować wyplatania oraz dla tych które są już wtajemniczone i pragną kontynuować przygodę z tą techniką. Znajomość podstawowych węzłów przydaje się również w tkactwie (np. przy wykonywaniu ozdobnych frędzli) oraz przy dekorowaniu strojów i przedmiotów codziennego użytku.

Termin:

Sobota 18.07 godz.10:00-14:30

Prowadzący: Małgorzata Fabian-Stamm kokedama, Dorota Marciniak makrama

 

Sitodruk

Sitodruk wielu o nim słyszało, ale niewielu wie na czym ta technika polega. Mówiąc prosto jest to „przecieranie farby przez szablon (sito) na dowolna płaską powierzchnię”. Na warsztatach dowiecie się ponadto jak przebiega cały proces od powstania projektu po druk na „sicie”. Proponujemy dwie odsłony warsztatów – dla początkujących z gotowymi szablonami, a także dla osób, które  rozpoczną pracę od wykonania własnego projektu. Uczestnicy wykonają odbitki techniką sitodruku na  koszulce, plecaku lub torbie.

Termin:

Sobota 18.07 godz. 15:00-20:00

Prowadzący: Joanna Synowiec

 

Jedwab – malowane obrazy

Malowanie na jedwabiu to czynność niezwykle wdzięczna, relaksująca i odprężająca. To technika, która  wyzwala lawinę kreatywnych pomysłów, pobudza wyobraźnię oraz siły twórcze, jakie drzemią w każdym z nas. Przekonamy, że malowanie na jedwabiu nie jest wyłącznie domeną wąskiej grupy artystów, ale że również Ty potrafisz stworzyć swoje niepowtarzalne „jedwabne dzieło”.  Będzie można namalować obraz według własnego pomysłu lub skorzystać z  dostępnych inspiracji wypełniając je farbami jak kolorowankę. Będziemy pracować techniką Serti Gutta,  polegającą na zaznaczaniu guttą (czyli specjalną farbą) konturów wzoru, którego potem wypełnia się farbami. Gutta konturówka nie pozwala, aby farba się rozpływała i łączyła z innym kolorem. Dzięki temu można stosować kontrastowe kolory obok siebie.

Termin:

Niedziela 19.07 godz. 10:00-14:00

Prowadzący: Małgorzata Fabian-Stamm

 

Szydełkowanie

Warsztat dla osób, które znają już podstawy szydełkowania. Osoby, które chcą się nauczyć szydełkowania i wziąć udział w powyższych warsztatach zapraszamy na warsztaty z szydełkowania dla początkujących, po których będzie można wykorzystać zdobytą wiedzę, by stworzyć swój sznurkowy koszyk.

Termin:

Niedziela 19.07 godz. 15:00-20:00

Prowadzący: Dorota Marciniak

Na kolejną odsłonę pleneru artystycznego tym razem opartą na technikach malarsko-rysunkowych, zaprosimy Państwa w terminie 28-30.08.2020 więcej informacji podamy w późniejszym terminie.

Udostępnij

X