Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

ONLINE spektakl „Ja, kobieta”

Z uwagi na aktualne obostrzenia jesteśmy zmuszeni przenieść nasze wydarzenia do sieci. Zapraszamy Państwa na spektakl „Ja, kobieta” online w niezmiennym terminie 20.11. o godz. 19.00. na nasz profil Facebook.

GOK Sokół oraz Teatr Biuro Podróży zapraszają 20 listopada o godzinie 19:00.

Kim jest współczesna kobieta? Co myśli o sobie. Jakie ma marzenia. Z jakimi demonami się zmaga. Jakie nosi w sobie lęki. Spektakl “Ja, kobieta” powstał w oparciu o rozmowy, przeżycia, wspomnienia i tęsknoty. Przede wszystkim jednak, dał Annie, Oldze, Andrianie, Roksolanie, Nataszy, Yanie, Oreście, Nastii i Marinie szansę na odnalezienie się w Poznaniu, bycie razem, odzyskanie gruntu pod nogami.

Tak teatr Biuro Podróży pisze o swoim projekcie: „W spektaklu bierze udział dziewięć kobiet – Ukrainek, ale to nie ich pochodzenie było tematem naszej teatralnej przygody. Naszym celem było odkrycie ich kobiecości, odszukanie odwagi w mówieniu o sobie, zaufania i przyjaźni, impulsów które ośmielą i pozwolą zatracić się we wspólnej pracy artystycznej. Aktorki, które biorą udział w przedstawieniu nie mają teatralnego wykształcenia; są menadżerkami, studentkami, graficzkami. Olha, jedyna, jest po charkowskiej szkole teatralnej, ale jak sama przyznaje, na Ukrainie robienie teatru od podstaw, to misja skazana na niepowodzenie. Wszystkie podjęły w pewnym momencie swojego życia decyzję o wyjeździe z Ukrainy. Wszystkie trafiły do Poznania – obcego miasta, pełnego obcych ludzi. Było ciężko, samotnie. Spotkały się w teatrze, by wspólnymi siłami dowieść sobie i innym, że mają prawo żyć normalnie, są odważne, że świat należy do nich, że są gotowe przełamać swoje lęki, niepewności, mówić głośno, po polsku.”

W spektaklu wykorzystane zostały trzy ukraińskie piosenki, w aranżacji Łukasza Matuszyka, śpiewane przez siostry bliźniaczki Andrianę i Roksolanę. Stanowią one kontrapunkt do działań i obrazów, przypominając jednocześnie o tym, że w tle zawsze dla nich stoi Ukraina.

Udostępnij

X