Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Muzyczne Owińska

Muzyczne Owińska | 2 września 2023 r. | godz. 20.30 | przystań Owińska, przy kładce pieszo-rowerowej
Zapraszamy na wyjątkowe widowisko pt. Muzyczne Owińska, w którym światło i dźwięk zagrają rolę główną, a tłem będzie kładka pieszo-rowerowa, od lipca wzbudzająca olbrzymie zainteresowanie nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale również gości z całego regionu.
To tutaj 2 września o godz. 20.30 będziemy świadkami spotkania dwóch instrumentów: skrzypiec i harfy, tak różnych, a jednak mających wspólny mianownik (oba to instrumenty strunowe), które ożyją w dłoniach Barbary Szelągiewicz i Michała Zatora, aby zachwycić wspaniałym dialogiem. Usłyszymy Obój Gabriela Ennio Morricone, Libertango Astora Piazzolli, utwory Zbigniewa Wodeckiego, Shallow Lady Gagi i inne muzyczne przeboje.
Będzie im towarzyszyła oprawa oświetlonej nocą kładki, a w finale pokaz laserowy, bodaj pierwszy na taką skalę w naszej gminie.
Na koncert Muzyczne Owińska obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne od 10 sierpnia:
– w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach, ul. Piłsudskiego 3,
– w Gminnym Ośrodku Kultury SOKÓŁ w Czerwonaku, ul. Gdyńska 47,
– w Urzędzie Gminy Czerwonak, ul. Źródlana 39,
– w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonaku (os. Przylesie 7a) oraz w jej filiach w Owińskach (ul. Poprzeczna 12a) i w Bolechowie-Osiedlu (ul. Wojska Polskiego 6),
– w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwonaku (ul. Gdyńska 30),
– w klubach seniora: w Czerwonaku (ul. Działkowa 2), w Kicinie (ul. Nowe Osiedle 2), w Owińskach (ul. Poprzeczna 12), w Koziegłowach (os. Leśne 14 E/U6), w Bolechowie (ul. Kolejowa 9).
Artyści
Barbara Szelągiewicz – jedna z najbardziej rozpoznawalnych skrzypaczek grających muzykę rozrywkową w naszym kraju. Od wielu lat towarzyszy największym gwiazdom w Polsce i zagranicą. Współpracowała lub współpracuje m.in. z: Rayem Wilsonem, Sylwią Grzeszczak, Małgorzatą Ostrowską, Stiltskinem, Maciejem Maleńczukiem, Perfectem, Olgą Bończak, Zdzisławą Sośnicką, Zbigniewem Wodeckim, Felicjanem Andrzejczakiem, Eleni, Kasią Wilk, Liberem, PPNOU, Tre Voci, orkiestrami: Zbigniewa Górnego, Aleksandra Maliszewskiego, Grzegorza Urbana, Zenona Laskowika, Jarosława Barowa, DJ-ami: Marko Livem, Sebastianem Mlaxem, Hirkiem Wroną, Jędrzejem Świerczyńskim. Gościni wielu programów telewizyjnych i radiowych. Obecnie można ją oglądać w „Gwiazdy kabaretu”, gdzie występuje ze swoim składem smyczkowym GLAM QUARTET jako główne muzyczne ogniwo programu.
Michał Zator – najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Półfinalista piątej edycji programu Mam Talent. Stypendysta Ministra Kultury, Stypendysta Marszałka Wielkopolski. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. W pracy pomaga mu wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, która ukończył z wyróżnieniem (w klasie Profesor Katarzyny Staniewicz).
Jak dotrzeć na koncert?
Do Przystani Owińska prowadzi ul. Cysterek. Zachęcamy do skorzystania z parkingu przy PrimaFlorze (przy DW 196), bowiem liczba miejsc parkingowych przy przystani, na placu Przemysława i wzdłuż ulicy Cysterek jest ograniczona. Warto na koncert przyjechać autobusem (linia 341 i 392 – przystanek przy pałacu) lub pociągiem (dworzec w Owińskach).

Udostępnij

X