Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Muzyczne Owińska vol. 2 „Wielcy Nieobecni”

Muzyczne Owińska 

  • 7 września 2024 r. 
  • godz. 19.30 
  • przystań Owińska przy kładce pieszo-rowerowej

We wrześniu  2023 r. przy nowo otwartej kładce pieszo-rowerowej w Owińskach odbył się koncert połączony z pokazem laserowym.

Atmosfera stworzona przez duet artystów – skrzypaczkę Barbarę Szelągiewicz i harfistę Michała Zatora, podkreślona pokazem świateł, zachwyciła publiczność. Po reakcjach publiczności i komentarzach jakie towarzyszyły wydarzeniu, wiedzieliśmy, że koncerty w Owińskach będą kontynuowane, że to dopiero początek wspaniale zapowiadającej się muzycznej przygody.

Pieczę nad artystycznym kształtem wydarzenia powierzyliśmy Barbarze Szelągiewicz, która zaproponowała formułę kolejnej edycji Muzycznych Owińsk nadając jej tytuł: „Wielcy Nieobecni” i zapraszając do projektu młodych i obiecujących muzyków.

Jakie będą Muzyczne Owińska 2024?

Usłyszymy utwory artystów, których kochamy i których chętnie przywołujemy w naszych sercach i pamięci, m.in: Whitney Huston, Prince’a, Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Zauchę, Zbigniewa Wodeckiego, Edith Piaf, Johna Lennona, Tinę Turner, Michaela Jacksona…

Największe przeboje wielkich nieobecnych w aranżacjach Jacka Skowrońskiego – kierownika muzycznego koncertu – wykonają dla Państwa soliści:

Julia Mróz – studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. Uczestniczka programów „The Voice of Poland” i „Szansa na Sukces”.

Ksenia Shaushyshvili – śpiewaczka i aktorka. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Jacek Ciepliński – gitarzysta, wokalista i aranżer. Współzałożyciel Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele. Współpracował z takim artystami jak Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, Piotr Gąsowski, czy Hanna Śleszyńska.

Usłyszymy także bohaterów ubiegłorocznego koncertu:

Barbarę Szelągiewicz – jedną z najbardziej rozpoznawalnych skrzypaczek grających muzykę rozrywkową w naszym kraju. Od wielu lat towarzyszy największym gwiazdom w Polsce i zagranicą, m.in. Rayowi  Wilsonowi, Sylwii Grzeszczak, Małgorzacie Ostrowskiej.

Michała Zatora – najprawdopodobniej jedynego harfistę w Polsce i jednego z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie i artystów muzyki popularnej, m.in. Edytę Górniak i Natalię Niemen.

Na scenie solistom będzie towarzyszył kwartet smyczkowy GLAM Quartet i zespół muzyczny w składzie:
Jacek Skowroński – pianista,
Daniel „GOLA” Patalas – gitara akustyczna, gitara elektryczna,,
Łukasz Chojnacki – gitara basowa,
Piotr Jaraszkiewicz –  perkusja.

Koncert zostanie zwieńczony laserowym mappingiem linearnym kładki pieszo-rowerowej przygotowanym przez firmę Visual Sensation.

7 września serdecznie zapraszamy Państwa do Owińsk!

Bilety w cenie 50 zł dostępne w biurach GOK SOKÓŁ w Czerwonaku i CKiR w Koziegłowach oraz na www.bilety24.pl od 24 czerwca.

***

Organizator: Gmina Czerwonak
Sponsor główny: MB Motors Mercedes Benz
Sponsorzy:
Eko-Tom
SGB Bank S.A.
Patronat honorowy Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego
Patronat medialny: TVP3, codziennypoznan.pl

***
Liczba miejsc parkingowych przy przystani, na placu Przemysława i wzdłuż ulicy Cysterek jest ograniczona.
Warto przyjechać autobusem (linia 342 i 312) lub pociągiem (dworzec w Owińskach), lub skorzystać z parkingu przy centrum ogrodniczym Prima Flora (DW 196).

Udostępnij

X