Mobilna kultura – koncerty w plenerze

Gminny Ośrodek Kultury Sokół już po raz drugi zaprasza na koncerty organizowane w ramach wydarzenia Mobilna Kultura czyli cyklicznych kameralnych koncertów plenerowych. Czekamy na Was w każdy czwartek lipca o godzinie 19.00 w naszych filiach. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

7 lipca o godzinie 19:00 Klub Iskra w Promnicach– Nando Del Rio & Timba Playa

Nando Del Rio & Timba Playa to zespół specjalizujący się w latynoskich stylach, w którego repertuar wchodzą zróżnicowane utwory znane na całym świecie. Podczas koncertu usłyszymy repertuar opierający się o balladę Besame Mucho po przez dominikańską bachate, a kończąc na La Bambie, Guantanamerze czy Represent Cuba. Timba Playa pod wodzą Nando to 100% latynoskiego temperamentu i energii podczas koncertu.

14 lipca o godzinie 19:00 Klub Słoneczko w Czerwonaku – Dixie Company

Poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company od prawie trzech dekad uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival, w którym wzięli udział między innymi legendarny klarnecista Mr Acker Bilk, oraz angielski trębacz Kenny Ball. Festiwalowymi gośćmi byli także artyści z Australii, Czech, Danii, Holandii, Izraela, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i USA. Dixie Company jest też autorem sześciu wydawnictw płytowych w tym krążków z udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown.

21 lipca o godzinie 19:00 Klub Jutrzenka w Kicinie– Bibobit

Bibobit to muzyczny sekstet złożony z żywej perkusji, basu, instrumentów klawiszowych i sekcji dętej. Ich największą miłością jest jazz, który niezwykle elastycznie łączą z elektroniką, ale i innymi gatunkami. Nieoczywiste harmonie zespojone są tu z tłustymi syntezatorowymi brzmieniami i niezwykłą charyzmą frontmana. W tekstach Bibobitu, ich autor Daniel Moszczyński, stawia na wolność oraz świadomość i te dwa elementy idealnie charakteryzują także muzyczny klimat zespołu.  Bibobit zdążył już dzielić scenę z takimi wykonawcami jak Michał Urbaniak, Hypnotic Brass Ensemble, Richard Bona, Dirty Loops, Keyon Harrold czy Cory Henry. Ich debiutancki album Podróżnik, na którym zaśpiewała Urszula Dudziak, branżowy portal JazzPRESS określił „energetyczną petardą o sile bomby termobarycznej”. Entuzjastyczne recenzje doprowadziły zespół do wielu koncertów na czele z takimi wydarzeniami jak Pol’and’Rock Festival i Męskie Granie (3 miejsce w konkursie Męskie Granie Young).

28 lipca o godzinie 19:00 Klub Kogucik w Potaszach – Fanfara Avantura

Fanfara Awantura to ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy niekontrolowanych przedęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu. Ten zespół stanowi pomost łączący sztukę wschodu i zachodu, łączący starych i młodych, łączący wodę z ogniem, gorące rytmy Majorca Party z cygańską swobodą i niemieckim ordnungiem. Zazdroszcząc Cyganom ich kultury i talentu, Awantura kradnie tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, aby je bezcześcić i torpedować zdobyczami muzyki XXI wieku, przy użyciu rąk, nóg i nowoczesnych instrumentów opracowanych w Japonii, wyprodukowanych w Chinach. A wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i postromantycznymi odniesieniami do słowiańskiej melodyki. Nie bez znaczenia jest strona wizualna występów. Zamiłowanie muzyków do zarostu, tombakowej biżuterii oraz charakterystycznego podrygiwania owocuje błyskawicznym sprzężeniem zwrotnym z publicznością głównie płci pięknej!!!

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
X