Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Muzyczna jesień. Międzynarodowy Dzień Muzyki

2 października  w ramach kolejnej edycji Nocy Kościołów i Międzynarodowego Dnia Muzyki czeka nas wyjątkowe muzyczne święto.

Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sokół organizują  koncert Tomasza Stockingera w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Owińskach.

Recital „Już nie zapomnisz mnie”, to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Tytuł programu pochodzi od piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot.

A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych. Można powiedzieć, że recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty Stefana Gąsieńca, jak za dawnych, dobrych lat.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.30.Wstęp wolny.

Informujemy, że impreza odbędzie się w odpowiednim reżimie sanitarnym , więc przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa oraz wypełnienia oświadczenia. Na koncert widzowie będą wpuszczani nie wcześniej niż na pół godziny przed godziną jego rozpoczęcia. Nie będzie można zostać w kościele po mszy.

Udostępnij

X