Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Laboratorium Młodego Badacza

Pracownia Edukacyjna Wiatrak oraz Gminny Ośrodek Kultury “Sokół” serdecznie zapraszają dzieci na interdyscyplinarne warsztaty pt. „Laboratorium młodego badacza” .

„Laboratorium młodego badacza” to warsztaty z pogranicza szeroko rozumianej przyrody (chemia, fizyka, biologia, ekologia i podstawy akwarystyki). To spotkania z eksperymentami, przyrodą i akwarystyką.

Eksperymenty
Dzieci będą wykonywać interesujące eksperymenty, które wprawią je w zdumienie i oczarowanie światem chemii i fizyki. Wszystkie eksperymenty i doświadczenia dzieci będą przeprowadzać przy wykorzystaniu produktów spożywczych i wyłącznie pod okiem instruktora.

Przyroda
Inspiracją dla zabaw, eksperymentów i doświadczeń, w których dzieci  będą brały udział jest natura. Mali przyrodnicy za pomocą „szkiełka i oka” będą odkrywać fascynujący świat roślin i zwierząt, dzięki czemu będą lepiej rozumieć powiązania pomiędzy człowiekiem i naturą.

Podstawy akwarystyki
Dzieci zapoznają się bliżej ze środowiskiem wodnym i różnorodnością form jego życia. Dowiedzą się jak wygląda życie mieszkańców akwarium, poznają wybrane gatunki ryb, zwierząt i roślin akwariowych.

Warsztaty mają na celu:

  • wzbudzenie zainteresowania naukami przyrodniczymi
  • rozwijanie dociekliwości poznawczej i postawy badawczej
  • kształtowanie umiejętności obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń
  • kształtowanie pełnej szacunku postawy wobec świata przyrody i odpowiedzialności za niego
  • rozwijanie świadomości ekologicznej
  • zaszczepienie idei zrównoważonego rozwoju
  • rozwijanie umiejętności komunikacji i pracy w zespole
  • łączenie wymiaru poznawczego z dobrą ZABAWĄ

Warsztaty prowadzi:

Tomasz Głuszkiewicz – z wykształcenia chemik z uprawnieniami pedagogicznymi, z zamiłowania przyrodnik i akwarysta, z wyboru włóczęga (zwłaszcza rowerowy), z potrzeby utrwalania różnorodności świata i rejestrowania ulotnych chwil fotograf amator.
Planował, że zostanie nauczycielem na wsi pośród bagien Biebrzy, jednak nieoczekiwanie kierunek wiatru zmienił się i w dżungli miasta współtworzy Pracownię Edukacyjną Wiatrak, w której wtajemnicza zaciekawione dzieci w zaczarowane eksperymenty oraz ukazuje im piękno i bogactwo podwodnego świata, a także kształtuje w nich proekologiczne postawy.

Warsztaty prowadzone będą w każdy wtorek z podziałem na grupy:

  • GOK “Sokół” w Czerwonaku, wtorki 17:00-17:45 dzieci 5-7 lat, godz. 18-19 dzieci 7-12 lat
  • CKiR w Koziegłowach, w czwartki 16:00-16:45 dzieci 5-7 lat, godz.17-18 dzieci 7-12 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat.

INFORMACJE I ZAPISY: tel. 796 023 800,

 kontakt@pracowniawiatrak.plwww.pracowniawiatrak.pl,   https://www.facebook.com/pracowniawiatrak/

Udostępnij

X