Koncert z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego

GOK Sokół zaprasza 27 grudnia na godzinę 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na występ Kapeli po Zagonach z Poznania oraz Zespołu Tańca Ludowego Cybinka-Grodzisk z Grodziska Wielkopolskiego.

Podczas koncertu kapela wykona artystyczne opracowania melodii ludowych pochodzących z różnych regionów Polski, m.in. łowickiego, rzeszowskiego, kieleckiego, śląskiego, sądeckiego, a także rodzimej Wielkopolski. Tancerze zaprezentują najbardziej charakterystyczne, wielkopolskie podregiony folklorystyczne czyli tańce biskupiańskie i szamotulskie. Nie zabraknie akcentu nawiązującego do rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W finale koncertu wykonany bowiem zostanie nieoficjalny hymn powstańczy, słynna Marsylianka Wielkopolska skomponowana przez Feliksa Nowowiejskiego do słów Stanisława Rybki.

Zapraszamy serdecznie i starszych i młodszych. Ludowy, a szczególnie wielkopolski repertuar nieczęsto u nas gości, więc będzie to wyjątkowa okazja do przypomnienia go sobie, a dla młodego pokolenia do poznania tego, czym kiedyś na co dzień żyli dziadkowie czy pradziadkowie. Uczcijmy rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego poznając kulturę i tradycję naszego regionu.

Wejściówki w cenie 10,00 zł są do nabycia w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach (biura GOK Sokół)oraz na platformie bilety24.

Przypominamy, że honorujemy Czerwonacką Kartę Seniora oraz Kartę Dużej Rodziny, gdy chcą Państwo kupić bilet dla dziecka do 18 roku życia.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
X