Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Koncert fortepianowy „Droga przez ręce”

18 stycznia o godzinie 19:00 GOK Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert muzyki fortepianowej.

Jeden fortepian, dwoje muzyków, cztery ręce i godzina dobrej zabawy z muzyką. Koncert rozpocznie się muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta znanego kawalarza epoki klasycyzmu. Natomiast w drugiej części koncertu pojawią się utwory fortepianowe utrzymane w klimacie karnawałowym, a więc przede wszystkim tańce z różnych stron świata. Wieczór wypełnią ogniste tańce węgierskie Johannesa Brahmsa, pełne słowiańskiego zaśpiewu i tanecznego zrywu tańce słowiańskie Antonína Dvořáka. Pojawi się również nasz narodowy polski akcent uwypuklony przez pełne melancholii Tańce Galicyjskie Juliusza Zarębskiego i zadziorne tańce góralskie z Albumu Tatrzańskiego naszego wielkiego pianisty Ignacego Jana Paderewskiego. Finał porwie nas do Argentyny poprzez wyraziste Tanga Astora Piazzolli. Muzyka fortepianowa będzie przeplatana dwoma krótkimi filmami. A w roli wykonawców pianiści związani z gminą Czerwonak – Anna Haas-Niewiedział i Piotr Niewiedział czyli Duo fortepianowe La Valse’89. A co zobaczymy w filmach? Pierwszy będzie krótką próbą ujęcia w kilku obrazach 30 lat pracy Duo La Valse’89 natomiast drugi przedstawi ciekawostkę, jaką niewątpliwie jest niewidoczna z punktu widzenia słuchacza praca rąk pianisty.

Serdecznie zapraszamy na koncert „Droga przez ręce”, który będzie wyjątkową okazją do niekonwencjonalnego obcowania ze sztuką muzyczną.

Bilety w cenie 15,00 zł można nabyć w GOK Sokół, w CKiR w Koziegłowach oraz na platformie bilety24.pl

https://www.bilety24.pl/koncert/koncert-fortepianowy-droga-przez-rece–56633

Udostępnij

X