Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Gimnastyka

Zajęcia z gimnastyki przeznaczone są dla osób poszukujących aktywności ruchowej, która nie osiąga poziomu wysiłku i trudności sportu wyczynowego.
W natłoku codziennych zajęć potrzebujemy takiej aktywności ruchowej, która dostarczy poprzez umiarkowany wysiłek relaksu, poprawi ogólną sprawność fizyczną, opóźni procesy starzenia i oderwie od rutyny dnia codziennego.
Ćwiczymy przy muzyce, dostosowanej rytmem do wykonywanych ruchów. Szczególną uwagę zwracamy na poprawność wykonywanych ćwiczeń. Zajęcia nie gwarantują schudnięcia w okresie nawet jednego miesiąca, lecz gwarantują lepsze samopoczucie i zmianę struktury mięśni, za czym idzie poprawa postawy i sylwetki.

Ćwiczenia są wprowadzane stopniowo, zwiększana jest ich intensywność oraz trudność tak, by każdy mógł w pełni uczestniczyć w zajęciach i się do nich przyzwyczaić.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz.18:30-19:30 w Kicinie.

W Promnicach są prowadzone w poniedziałki godz. 19-20

Zajęcia są przeznaczone dla osób dorosłych.
Koszt zajęć: 80 zł/ 10 spotkań, karnet ważny 12 tygodni.
Zapisy 1 września 2023, Małgorzata Kubska tel. 514-655-361.

Zajęcia w ramach poszczególnych pracowni rozpoczynają się od 25.09.2023.

Przebieg zajęć:

1. Krótka kilkunastominutowa rozgrzewka, która ma na celu rozgrzać stawy i mięśnie oraz uchronić nas przed ewentualnymi kontuzjami.
2. Ćwiczenia w parterze, gdzie uczestnicy wykonują ćwiczenia na poszczególne partie mięśni (brzuch, uda, pośladki). Celem tych ćwiczeń jest wzmocnienie siły mięśni, lepsza stabilizacja stawów. Silne mięśnie usprawniają wykonywanie codziennych czynności życiowych w tym rekreacyjnych.
3. Ćwiczenia na uelastycznienie i nadanie sprężystości poszczególnym grupom mięśni poprzez ćwiczenia rozciągające. Ćwiczenia rozciągające są końcowym etapem zajęć mającym na celu rozluźnienie i odpowiednie ostudzenie rozgrzanych mięśni, zabezpieczające przed ewentualnymi kontuzjami.
4. Całość zajęć uzupełniają ćwiczenia oddechowe, dzięki którym zamykamy naszą prozdrowotną sekwencję.

Częste i regularne ćwiczenia fizyczne są ważnym elementem w profilaktyce leczenia wielu chorób, takich jak: rak, miażdżyca, choroby krążeniowo-naczyniowe, cukrzyca typu drugiego, otyłość czy bóle pleców. Ćwiczenia fizyczne są ważne ze względu na utrzymanie sprawności fizycznej, do której zalicza się: prawidłową wagę, budowę i utrzymanie zdrowych kości, mięśni i stawów; promowanie dobrego samopoczucia fizycznego; zmniejszanie ryzyka operacji chirurgicznych oraz wzmacnianie systemu odpornościowego.

Zajęcia prowadzi Małgorzata Kubska – wieloletni pracownik Gminnego Ośrodka Kultury Sokół od lat propagującym umiarkowany wysiłek fizyczny jako inwestycja w zdrowie, na które pracuje się całe życie.
Pierwszym etapem kontaktu ze świadomym  ruchem była nauka w Państwowej Szkole Baletowej w Poznaniu. O kurs Instruktora Nordic Walking  investigate this sitenavigate hereonlinereplica watches qualityelfbar logohandyhülle selber machenlook at more info poszerzyła swoje kwalifikacje w 2015, po ponad dwudziestoletnim stażu prowadzenia zajęć ruchowych w naszej gminie. Poznaje również tajniki sztuki Tai Chi, co daj szersze spojrzenie na, różne formy aktywności ruchowej.

 
 

lipiec, 2024

pon

wto

śro

czw

pią

sob

nie

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak Wydarzeń

Newsletter

X