Wybierz kulturę

ODWOŁANE- Frajda Granda Bzik. Sztuka Szuka Malucha

UWAGA!

Z PRZYKROŚCIĄ SPEKTAKL Z DNIA 17 LISTOPADA ZOSTAŁ ODWOŁANY

Spotkanie ciał odbywa się właśnie w tym momencie, zawsze jest wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne. Niespodziewanie się zaczyna i w każdej chwili może się zakończyć. Spektakl to spotkanie: naturalne, swobodne, otwarte, włączające, gotowe na sugestie, wrażliwe. Spokój bliskość wspólnota rodzina. Czego w niej doświadczamy? Różnorodności, niespodzianek, nieporozumień, frajdy, awarii, kłótni i bzika!

Jesteśmy od siebie różni, każdy niesie ze sobą swoją historię, spotykamy się, czekamy na siebie, uciekamy od siebie. Jesteśmy jak kolorowe kuleczki wrzucone do jednego pudełka – czasem się ściskamy, czasem toczymy obok siebie, a czasem zderzamy, wywracamy i powodujemy eksplozję. Eksperymentujemy, dojrzewamy obok siebie, poznajemy samych siebie. Właśnie dlatego, że jesteśmy razem, połączeni niewidzialna siatką uczuć i myśli. Czy bywa nam ze sobą ciężko? Tak, przecież każdy przekracza swoje granice, każdy się potyka, każdy z nas rozkręca od czasu do czasu grandę!

Performując, szukamy szczególnej energii, która daje swobodę, skupienie a zwłaszcza radość. Prowokujemy, tworzymy i obserwujemy relacje, także pomiędzy sobą. W spektaklu podejmujemy niezwykle ciekawy dla nas temat postrzegania odmienności. Dostrzegania różnic i reagowania na nie, akceptowania ich. Towarzyszy nam niezaprogramowana na siłę interakcja. Pragniemy podkreślić wagę kontaktu z samym sobą, jak i kolektywnego, swobodnego działania we wspólnocie.

Ko l e k t t a c z i A r t Fra c t i o n Fo u n d at i o n

Frajda Granda Bzik

Choreografia / reżyseria / wykonanie:

Kolekttacz: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Agnieszka Dubilewicz

Współpraca choreograficzna: Izabela Chlewińska

Przestrzeń*: Tomasz Bergmann

Muzyka: Hania Rani + w scenie Grandy wykorzystano fragment utworu Sam Spiegel „Mutant brain”

Kostiumy: Olga Strizhniova

Produkcja: Art Fraction Foundation

SPEKTAKL dla rodzin z dziećmi w wieku 2,5 – 4 lat

17.11.2021 Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach godz.: 16.00, czas trwania: ok 40 min.

WSKAZÓWKI DLA WIDZÓW SPEKTAKLU:

1. Planując udział w wydarzeniach pamiętajcie, że warto przyjść wcześniej, by dać dziecku czas na oswojenie się z przestrzenią i przygotowanie do udziału w wydarzeniu.

2. Spontaniczne reakcje dzieci są wspaniałe! Cieszymy się, gdy dzieci śmieją się i żywo reagują na to, co dzieje się na scenie.

3. Głosy dorosłych są bardzo donośne i przeszkadzają naszym widzom.

4. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, prosimy, aby w trakcie spektaklu pozostały one na widowni (o ile artyści wyraźnie nie zaproszą ich na scenę).

5. Jeśli dziecko poczuje się niekomfortowo lub zacznie płakać – spróbujcie stanąć z tyłu lub wyjść na moment z sali, by dać mu chwilkę na uspokojenie. Zawsze możecie wrócić!

6. Początek spektaklu jest bardzo ważny, a małe dzieci łatwo się rozpraszają, dlatego spóźnialskich nie wpuszczamy.

fa c e b o o k .c o m /A r t Fra c t i o n

i nfo @ s z t u ka s z u ka m a l u c h a . p l

Bilety na spektakl w cenie 15 zł dziecko plus 15 zł opiekun można kupić w biurach GOK Sokół w CKiR w Koziegłowach oraz na portalu bilety24.pl