XXVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków

Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków istnieje od 1995 roku i jest jedną z największych w Polsce tego typu imprezą adresowaną do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, ich zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Festiwalowi nie towarzyszy więc żadna promocja laureatów, nie kreujemy kariery wokalnej dzieci, ale rozdajemy nagrody, nagradzamy tych wybranych przez jury i oczekujemy radości ze strony wszystkich uczestników, czy to śpiewających, czy to rodziców i opiekunów, bądź zupełnie przypadkowej publiczności. Mamy za to nadzieję, że dla większości uczestników nie będzie to ostatnia przygoda z muzyką, a odkryty talent zostanie otoczony odpowiednią opieką.
Konkurs przebiega w czterech etapach: gminny, powiatowy/miejski (miasta na prawach powiatu), rejonowy oraz finał wojewódzki.
Terminy eliminacji rejonowych XXVI WFPP odbywają się w terminach:
👉 Leszczyński 19.05.2023, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, godzina 10:00
👉 Kaliski 30.05.2023, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu, godzina 9:00
👉 Koniński 20.05.2023, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, godzina 11:00
👉 Pilski 24.05.2023, Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance, godzina 11:00
👉 Poznański 21.05.2023, Obornicki Ośrodek Kultury, godzina 15:00

Finał Festiwalu odbędzie się w niedzielę 4 czerwca 2023 o godzinie 10:00 w sali widowiskowej CKiR w Koziegłowach.
Zapraszamy serdecznie!