Europejski Tydzień Mobilności w gminie Czerwonak

Gmina Czerwonak jak co roku bierze udział w Europejskim Tygodniu Mobilności (ETM) – w tym roku hasłem przewodnim kampanii europejskiej jest “Oszczędzaj Energię!”.

Europejski Tydzień Mobilności organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej już od 21 lat. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców miast i wsi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków transportu: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej, kolei, węzłów przesiadkowych. Wydarzenia w ramach ETM odbywają się w tygodniu 16-22 września, a punktem kulminacyjnym kampanii jest Dzień Bez Samochodu (22 września).

Na ten wyjątkowy tydzień przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców szereg atrakcji:

16 września (sobota)

1) Festyn ekologiczny z Niskoemisyjnym Mobilnym Miasteczkiem Edukacji Ekologicznej

12:00-15:00 parking przy Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

-> spektakl “Ekoplemię” Teatru Fuzja

-> konkursy z nagrodami

-> zajęcia z ekologii, segregacji odpadów, bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Miasteczka

2) Spektakl “Blackout” Teatru Fuzja:

-> 20:45 – teren przed blokiem 24C, Os. Leśne w Koziegłowach (TBS) – cyberpunkowa parada osadzona w realiach rozpędzonej technokratycznej super korporacji niedalekiej przyszłości (element spektaklu)

-> 21:00 – Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach – spektakl wypełniony elektronicznym brzmieniem (muzyka na żywo), akrobatyką i fantastyczną scenografią, prezentujący postapokaliptyczną wizję świata

18 września (poniedziałek)

16.00-18.00 Akcja “Gmina Czerwonak nosi odblaski” – przyjdź na kładkę w Owińskach i otrzymaj bezpłatne gadżety odblaskowe