Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Dni Seniora

Wójt Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak wraz z organizatorami zaprasza na Dni Seniora, które odbędą się 20 i 21 października w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

20 października

godzina 16:00 wykład Bo jak nie my –  to kto? Porady jak dbać o siebie po 60 roku życia. Prelekcję poprowadzą psychogerantolożki: Olga Kolińska i Katarzyna Pękul. Podczas wykładu dowiemy się jak utrzymać sprawność fizyczną i umysłową oraz jak pozostać aktywnym i cieszyć się życiem na emeryturze, jak zadbać o jakość życia i samorozwój, być świadomym i ćwiczyć funkcje poznawcze, radzić sobie ze stresem i wyrażać emocje.

Zapraszamy na interesujące spotkanie, które zapewne będzie inspiracją do podjęcia i pielęgnowania aktywnego stylu życia. Podczas wykładu do wygrania atrakcyjna literatura fachowa.

godzina 18:00 spotkanie z poezją Alicji Krawiec

godzina 18:20 słodki poczęstunek

godzina 19:00 Piosenka jest dobra na wszystko koncert z piosenkami z repertuaru Anny German. Będą to całkiem nowe aranżacje piosenek Anny German. Aranżacje zostały napisane na zespół sześcioosobowy. Koncerty można więc w pewien sposób określić jako premierowe. Twórcą nowych aranżacji jest Małgorzata Poślednia „Szczwany” – przedwcześnie zmarła poznańska pianistka jazzowa, aranżerka i autorka tekstów. Wykonywane będą między innymi takie utwory jak Bal u Posejdona, Być może, Człowieczy los, Cztery karty, Greckie wino, Jedna chwila, Tańczące Eurydyki, Zakwitnę różą. Program zostanie wykonany przez Olgę Gładysz (wokal), Pawła Głowackiego (bas), Wojciecha Winiarskiego (gitara), Piotra Szulca (perkusja), Andrija Melnika (akordeon), Piotra Niewiedziała (fortepian)

21 października

W ramach drugiego Dnia Seniora zapraszamy na dzień pełen zabawy, którą rozpoczniemy o godzinie 16.00. Popołudnie rozpoczniemy tańcami z zespołami Krystyny Dyby, wspólnym śpiewaniem z zespołem Kwiat Jesieni działającego pod opieką Katarzyny Wieczorek. O godzinie 16:30 rozpoczniemy potańcówkę przy popularnych i znanych przebojach muzyki polskiej i zagranicznej. Muzyka oczywiście na żywo. Można się spodziewać licznych niespodzianek, w postaci m.in. konkursów z nagrodami.

Całość imprezy odbędzie się w CKiR, Koziegłowy, w godzinach od 16:00 do 21:00. Przygotujemy także strefy gier i odpoczynku oraz zadbamy, aby można było kupić coś do picia i jedzenia.

Bezpłatne wejściówki na oba wydarzenia można odbierać w siedzibach GOK Sokół w Czerwonaku i Koziegłowach.

Organizatorami wydarzeń są Gminny Ośrodek Kultury Sokół, Fundacja Europejczyk, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Klub Seniora Senior +, Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora w Owińskach.

Mecenasem jest Gmina Czerwonak. Projekt jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Projekt współfinansowany jest z gminnych programów Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Czerwonak na lata 2021-2023 oraz Gminnego Programu Wspierania Rodziny „Nasza Rodzina w Gminie Czerwonak na lata 2021-2023.

Udostępnij

X