Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Czerwonacka RETROspekcja

Przegląd Seniorskich Zespołów Wokalnych Czerwonacka RETROspekcja

W sobotę 16 października 2021 r. o godz. 15:00 GOK „Sokół” zaprasza do CKiR w Koziegłowach na przegląd seniorskich zespołów wokalnych pod nieco zmienioną, ale odwołującą się do pierwotnej nazwą – Czerwonacka RETROspekcja. Tym samym znika Biesiada Czerwonacka a idea biesiadowania rozstaje się z artystycznym przeglądem muzycznym o charakterze konkursu. Wśród zaproszonych przez zespół Retro Café  do udziału w przeglądzie zespołów znajdą się m.in. znakomity i utytułowany chór „Melodia” z Pobiedzisk, znane z okraszonych humorem występów „Goślińskie chabry” z Murowanej Gośliny – laureaci konkursów o zasięgu ogólnopolskim, mogący się poszczycić bogatym dorobkiem artystycznym zespół „Przemysław II” z Rogoźna, zachwycające rozbudowanymi układami choreograficznymi „Turewianki” z Turwi a także niczym im nie ustępujące zespoły „ Z nadwarciańskich łąk” z Owińsk i „Kwiat jesieni” z Czerwonaka reprezentujące naszą Gminę. Mówiąc krótko jedne z najlepszych wielkopolskich zespołów seniorskich. Podczas przeglądu usłyszymy m.in. piosenki z repertuaru zmarłego niedawno wybitnego artysty – Krzysztofa Krawczyka. Po prezentacji zespołów a przed ogłoszeniem wyników konkursu przyjdzie czas na przysłowiową „wisienkę na torcie”, bowiem zaprosimy mieszkańców Gminy Czerwonak na koncert „Nic nie może wiecznie trwać” w wykonaniu zespołu SUPERMENKI, w którym przypomną one piosenki z repertuaru Anny Jantar i przeniosą nas w lata 70-te ubiegłego stulecia. Wstęp na imprezę kosztuje 10 zł, o połowę mniej zapłacą posiadacze Karty Seniora. Wejściówki można zakupić w biurze GOK „SOKÓŁ” w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Udostępnij

X