Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Bibobit

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert zespołu Bibobit, który odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 19:00 

Zespół Bibobit w zeszłym roku został laureatem konkursu Męskie Granie YOUNG i uczestnikiem 10 edycji trasy Męskie Granie. Jesienią Festiwal Pamiętajmy o Osieckiej zaprosił grupę do przygotowania finałowego koncertu, który zainaugurował cykl OFF Osiecka. Ich koncert na portalu Onet uznano za najciekawsze wydarzenie całego festiwalu.
Jednocześnie zespół  za sprawą trasy WDECH TOUR – zapowiedział swoją drugą płytę, która ukaże się w 2020 r.  Jako pierwszy zwiastuje ją singiel „Wilk”, który można usłyszeć w radiowej Trójce.

Bibobit to muzyczny sekstet złożony z żywej perkusji, basu, instrumentów klawiszowych, elektroniki, sekcji dętej oraz płynnie poruszającego się w wielu stylistykach wokalisty. Ich największą miłością jest jazz, który niezwykle elastycznie łączą z elektroniką oraz muzyką funk, groove, hip hop, czy neosoul. Wyszukane harmonie w połączeniu z tłustymi syntezatorowymi brzmieniami, solidnym przekazem na bębnach i sekcją dętą oczarowują i nie pozwalają ustać w miejscu! Jednocześnie za sprawą improwizacji znakomitych muzyków tego zespołu, z lekkością łapie się chwilę na kontemplację i wytchnienie.
Autorem tekstów jest Daniel Moszczyński, który w utworach BIBOBITU z empatią dostrzega człowieka uwięzionego w zależnościach rzeczywistości. Stawia na wolność oraz świadomość i te dwa elementy idealnie charakteryzują muzyczny klimat Bibobitu.

W ich singlowym debiucie pt. „Plotka” zaśpiewała Urszula Dudziak. Intymny utwór „Czasami” docenili słuchacze Trójki, za sprawą których grupa została laureatem konkursu Męskie Granie Young. Po zaproszeniu na Festiwal Kaliningrad City Jazz otrzymali miano najbardziej elektryzujących artystów. Mają na swoim koncie także koncerty podczas Pol`and`Rock Festiwal czy Orange Warsaw Festiwal. Wystąpili również na wspólnej scenie przed  Hipnotic Brass Ensamble, Richardem Bona,  Keyonem Harroldem, Dirty Loops, Cory Henrym, Leszkiem Możdżerem czy Michałem Urbaniakiem.

Bilety w cenie 35,00 zł można nabyć w CKiR w Koziegłowach, w GOK Sokół w Czerwonaku oraz na portalu bilety24.pl

https://www.bilety24.pl/koncert/bibobit-59029

 

Udostępnij

X