Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Bajka dla dzieci „W zaczarowanym ogrodzie marzeń”

Trzy miesiące prób, kilkanaście osób zaangażowanych bezpośrednio w projekt z myślą o dzieciach, a efekt?

To przedstawienie „W zaczarowanym ogrodzie marzeń” zagrane przez członków Klubów Seniora podlegających pod GOK Sokół (Kicin i Owińska) w przedszkolach na terenie Gminy Czerwonak, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

A jak to się zaczęło? Od pomysłu, który zakiełkował w głowie opiekunki Klubów Seniora (Sylwii Rubach). Napisania bajki dla dzieci podjęła się Alicja Krawiec (utytułowana poetka, mieszkanka Gminy publikująca tomiki z wierszami). W role niezwykłych postaci wcielili się – Stanisława Banasiewicz, Gabriela Jaskulska, Urszula Karasiewicz, Elżbieta Klepka, Danuta Kokocińska, Łukasz Makulec, Alicja Sułkowska i Ewa Urbaniak. A reżyserią i inscenizacją zaopiekowała się Natalia Gilicka (GOK Sokół). I tak powstała magiczna i poruszająca wyobraźnię dzieci opowieść o zaczarowanym ogrodzie, w którym przemawiają kwiaty, zwierzątka i nawet słoneczko.

Spektakl z piękną, kolorową inscenizacją zobaczyły już dzieci z trzech przedszkoli (24 maja – Gminne Przedszkole im. Dzieci z Leszczynowej Górki w Czerwonaku, 25 maja – Publiczne Przedszkole Rubi z Czerwonaka oraz 26 maja – Gminne Przedszkole w Owińskach).

Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Chętnie będziemy kontynuować spotkania z przedszkolakami bo to dopiero początek przygody z graniem grupy teatralnej zrzeszającej członków Klubów Seniora – o nazwie „KO – Cyk”

Zapraszamy do obejrzenia relacji: kliknij tutaj

Udostępnij

X